„Doufám, že nás výhra 3:1 v Souši nastartovala, a že neponecháme nic náhodě a opět vyhrajeme," řekl zkušený kladenský krajní obránce Václav Kalina. Jeho tým na severu Čech navázal na kvalitní výkony z turnaje na Meteoru.

„Měli jsme kvalitní přípravu i dobré výsledky. To se odrazilo i v té Souši," řekl bývalý ligový hráč Boleslavi a Bohemky s tím, že před týdnem to bylo dobré hlavně v prvním poločase. V druhém se vinou standardek dostali pod tlak. „Teď to bude na našem velkém hřišti jiné. Mělo by to být v klidu," poznamenal.

Také čtěte: Reorganizace huti Poldi má pokračovat, rozhodli věřitelé u soudu

Říká se, že v přípravě by mužstvo nemělo vinou únavy vyhrávat, což Kladno nepotvrzovalo. „Doufám, že se to ani nepotvrdí. Abychom nebyli jako Sparta, která v přípravě všechno vyhrávala a teď se trápí. Doufám, že ji nenapodobíme a budeme pokračovat dál v dobrých výkonech," řekl sedmatřicetiletý fotbalista.

Kladno by mělo mít na paměti tři roky starý březnový s Novým Borem. Také tehdy bylo velkým favoritem, avšak po slabém výkonu v jarní premiéře prohrálo 0:3.

Kladno ale má na svém hřišti skvostnou bilanci

"Stát se to může, nikde není napsané, že musíme vyhrát. Tak to při fotbale chodí. Stačí neproměnit dvě tři šance a všechno se najednou může obrátit proti nám," řekl Kalina, jehož tým posunula výhra v Souši na druhou příčku tabulky. Kladno ale má na svém hřišti skvostnou bilanci. V osmi zápasech neztratilo ani bod a v posledních pěti dokonce ani jednou neinkasovalo.

"Doufám, že jste to nezakřikl a budeme v tom pokračovat. Soupeři asi nejsou zvyklí, že to mají k bráně tak daleko," pousmál se borec zvaný Kalda či Kalíšek, jenž vidí nevýhodu v tom, že se protivníci na kladenském hřišti víc zatahují.

Kalinova fotografie, na které je v souboji s velvarským stoperem Obrtlíkem, obletěla celé Čechy, poněvadž byla na titulní stránce jarní fotbalové přílohy Deníků. Jak přiznal, měl jedinou reakci, a to když si ho televizní reklamě všimla jeho pětiletá dcerka.

Nepřehlédněte: Srovnají Rytíři krok s Jihlavou?

Kladno vyhrálo na podzim ve Štětí po rozstřelu 2:1. Severočeši jsou třetí od konce a v prvním jarním utkání doma porazili po penaltách Nový Bor 1:0. Nejlepšího střelce mají v šestigólovém Slaničkovi.