V Zákolanech ale o minulém víkendu scházet nemohl. V sobotu ještě odehrál na perleťovém poháru v Žirovnici duel s Banskou Bystricí a gólem pomohl Klokanům do finále, které vyhráli nad Jihlavou. V neděli už ale slavil s mateřským Sokolem, kde pomáhá s fotbalem i jeho táta, stoleté výročí založení klubu. Pak už se s klidem mohl vypravit s Bohemkou na soustředění do slovenské Šoporně, kde mimochodem na pokoji bydlí s dalším bývalým hráčem Kladna a Boleslavi Petrem Wojnarem.

„Sto let je krásné jubileum, a protože mě pozvali, rád jsem přijel. A taky si zahrál," komentoval Kalina důvod, proč se se zákolanskou jedenáctkou objevil na hřišti v zápase proti Vízkově Kozlovně. A tak i domácí měli jednu hvězdu v sestavě.

Docela napnutý víkend, nejdříve sobota v Žirovnici a neděli v Zákolanech…

Ani ne. Proti Banské Bystrici jsme hráli v sobotu jen dvakrát čtyřicet minut a v Zákolanech to byla jenom rekreačka, byť samozřejmě příjemná.

Před rokem to vypadalo, že prvoligovou scénu opouštíte, z Boleslavi jste zamířil mezi Klokany. Ale zdá se, že to byl dobrý výběr, po jediné sezoně jste opět v lize.

Už když jsem do Prahy šel, tak jsem věděl, že Bohemka se o ligu chce hned porvat a postoupit. Povedlo se a doufám, že si ligu zase zahraji.

Říká se, že u Klokanů panuje dobrá atmosféra, až domácí. Můžete to potvrdit?

Určitě ano. Tam je vše hodně závislé na fanoušcích, kteří klub i sponzorují a starají se o hodně věcí. Je to tam moc dobré.

Za jednu sezonu jste přehled o poměrech v lize asi neztratil, jak je Bohemka silná teď a jak se bude mezi elitou držet?

Nechce se mi to moc odhadovat, ale zadoufat si mohu: Snad se budeme motat někde uprostřed co nejdál od nejspodnějších částí. Klidný střed by se mi líbil (úsměv).

Zákolany slaví stovku, Boleslav příchod hvězdného Jirky Štajnera. Ale co Kladno, sestoupilo až do divize, co na to říkáte?

To je hrozné. Je to snad třetí sestup za čtyři roky a těžko se mi to komentuje – ani se mi do toho nechce. Zamyslet se musí jiní lidé.

Kladnu se tohle přihodilo i na konci 90. let a dalo šanci svým odchovancům – třeba vám. A nejen vy jste to později někam dotáhl, je to cesta pro klub i nyní?

Já tam přišel ještě do ČFL v těžké pozici v zimě. A spadlo se. Postavili to na Kladeňácích a tým se dal dohromady. I když postup přišel až s koupením druhé ligy. Třeba se něco podobného bude opakovat, kéž by.