Hráčům SK nemůže být do zpěvu při pohledu na zbývající soupeře. Hostí čtvrtou Boleslav B, druhé Pardubice a jedou na hřiště třetích Kunic!

„Stav je jasně daný, musíme Boleslav jakýmkoli způsobem porazit. To, co nás čekalo s Chomutovem, nás teď čeká znovu," prohlásil před sobotním středočeským derby (10.15) trenér Kladna Daniel Drahokoupil, jenž soka viděl na vlastní oči.

„Jsou to velmi mladí hráči s velkým potenciálem, dobrou hrou a kvalitním trenérem, jimž je můj kolega z nároďáku Milan Pechanec. Budeme si muset sáhnout na dno. Bude to tvrdá válka na krev dvou mladých týmů," prohlásil.

SK má v končící sezoně s rezervami prvoligových celků nedobrou bilanci, dvakrát prohrál s Libercem, s Plzní to má 3:3 na body a remizoval   i na podzim v Boleslavi (2:2), jež nedávno rozstřílela Roudnici 6:2.
Kladenští půjdou do boje 
v tradičním složení posledních kol, z marodů by se mohl objevit na hřišti jen Pavel Bartoš.

„Moc bychom ho potřebovali. Ve čtvrtek začal trénovat a v pátek to zkusí naplno," řekl kladenský asistent  Karel Příhoda a k Martinu Samkovi, jenž nastoupil na poslední minuty v Písku, dodal: „Byl to jen pokus posílit ofenzivu, jinak je pohybově omezován," konstatoval asistent.

Mezi diváky bude i současný hráč boleslavského áčka 
a odchovanec Kladna Václav Kalina, jenž předpokládá, že na stadion Františka Kloze by mohl dorazit hodně mladý tým doplněný dorostenci. „Áčko má dovolenou a za juniorku nastupovalo i pět hráčů jeho kádru," vysvětlil Kalina, proč si myslí, že boleslavské mužstvo bude mladší než jindy.

Kopačky si prý sebou nevezme, aby zvýšil jeho věkový průměr.

Bylo by fajn, kdyby se zmobilizovali i příznivci, kterých zbyla jen hrstka, přičemž zbytek se obrátil k mladému celku, jenž za situaci v klubu pranic nemůže, nesolidárně zády. Ještě k tomu v nejtěžších chvílích.
Koneckonců  už mohou být na podobné koncovky sezon zvyklí. Za posledních devět let nebyla v podání SK Kladno snad ani jedna poklidná.