Náboj utkání zvyšuje touha obou soků přerušit nepříjemné série. Zatímco Kladenští doma nevyhráli od 12. listopadu, Teplice na tři body zvenku čekají ještě déle – od 14. října. „Už musíme sérii ukončit. Myslím, že vyhrajeme, přestože má Kladno slušný tým a trenér Koubek dovede své hráče strašně moc vyhecovat,“ míní teplický Michal Doležal.


Sám Koubek ví, že pokud chce jeho tým pomýšlet na vítězství, musí zvýšit produktivitu. Ta je na jaře s výjimkou duelu v Budějovicích žalostná. „Trápí nás to, ale útočná fáze je limitována možnostmi hráčů. Dlouhodobě nám chybí tvůrčí, kreativní záložník, máme také nedostatky v samotném provedení akcí,“ tvrdí trenér Kladna a dodává, že někteří borci jsou méně důrazní, chybí jim větší technická schopnost, myšlení, vtip, fantazie a nápad koncovku zrealizovat. „V tomto směru děláme v tréninku co můžeme, ale pokrok není tak velký, jak bychom si přáli.“


Koubek bude zítra postrádat zraněné duo Pončák – Beneš, avšak jeho protějšek Jiří Bartl má starosti o stupeň vyšší. Nemůže totiž počítat s vykartovanou defenzivní dvojicí Sabou – Lukáš. A to je citelné oslabení. „Určitě je to zásah do sestavy, kádr nemáme až tak široký. Ale možnost dostanou hráči, co na příležitost čekají. Uvidíme, zda si zaslouží oblékat žlutomodrý dres,“ řekl Bartl, jenž vede tým od zimy místo vážně nemocného Vlastislava Marečka.


I díky podzimnímu střetu teplického Kaufmana s kladenským Simpsonem (píšeme na jiném místě) to bude zřejmě tvrdý zápas, předpokládají to všichni zpovídaní aktéři. Za všechny to shrnul Miroslav Koubek. „O případu Simpson v kabině nemluvíme. Hráči se těší hlavně proto, že chtějí udělat rozhodující krok k záchraně a k tomu bude třeba nesmírná agresivita a důraz,“ hlásí kouč SK.


V podzimním střetnutí se radovali Tepličtí, kteří vyhráli 2:0 (2:0) brankami Jirsáka a Džeka. Za hosty naposledy chytal gólman Vašek, jenž se zranil a zbytek podzimu dochytal Kostolanský.


Předpokládané sestavy
Kladno: Pavlík – Šimůnek, Killar, Farbák, Hamouz – Kalina, Gecov, Strnad, Cigánek – Simpson, Radzinevičius.
Teplice: Belic – Krmaš, Kaufman, Klein, Dragoun – Jirsák, Doležal, Štohanzl, Dort (Verbíř) – Fenin, Džeko.