"Pod čtyřmi trenéry jsem hrál, teď ne. Neuděláš nic," smutně pokrčil Kalina rameny.

Nabízí se otázka jeho návratu do Kladna, odkud do Boleslavi zamířil. Kalina by se tomu vůbec nebránil. "Doufám v to, ale Viktor Kolář mi ještě nic konkrétního neřekl. Čekám," hlásil Kalina v neděli večer.

Bohužel, pondělní telefonát se sportovním ředitelem SK Kladno Eduardem Novákem jakékoliv úvahy o příchodu miláčka kladenských tribun zavrhl. "Boleslav chce za Kalinu čtyři miliony, to dát nemůžeme," odmítl Novák.

Sportovní ředitel FK Mladá Boleslav Zdeněk Kudela se pro Deník také vyjádřil: „Václav Kalina neprokázal na začátku sezony výkonnost a na jeho místě se mezi tím zabydlel Ondřej Kúdela a také tam dostával šanci Tomáš Janíček. Ti byli upřednostněni i pro start ligy. Vašek proto dostal šanci hrát za B mužstvo, stejně jako například Fabián nebo Řezníček, aby nevyšel ze zápasového rytmu. Určitě to není postaveno tak, že by se s ním nepočítalo nebo byl na odchodu. Kalina měl skvělou loňskou sezonu a věřím, že jeho čas znovu přijde. Dovedu také pochopit, že hráč v takové chvíli není se svou pozicí zcela spokojen.“