Z vyšších lig se doma představí oba zástupci okresu v ČFL. Velvary za sebou mají úspěšné pohárové utkání na hřišti pražského Újezdu, kde vyhrály 1:0 brankou Kotta, teď je v prvním domácím duelu sezony čeká však těžší protivník - Chlumec nad Cidlinou. Hraje se v sobotu a fanoušci Slovanu si určitě přijdou prohlédnout v akci některé letní posily.

Také Hostouň hrála v týdnu pohár s Duklou (1:4), ale má o den odpočinku navíc. V neděli hosté Admiru Praha a pokusí se navázat na na týden starou výhru nad béčkem Českých Budějovic. Na rozdíl od Velvar hraje Hostouň potřetí v řadě doma. 

Velmi důležitý zápas čeká už v sobotu dopoledne Kladno na hřišti Neratovic, věnovat se mu budeme ve speciálním článku. Ve stejné soutěži hrají ještě týmy z Kladenska a oba mají drobnou výhodu, protože jejich soupeři jsou unavení z poháru. Hřebeč hostuje na půdě Újezdu Praha 4, s nímž se utkala právě v poháru před pouhými 14 dny. Tehdy doma prohrála 3:4 po prodloužení a byl to moc pěkný zápas. Újezd hraje na umělce, to je pro změnu zase jeho výhoda.

Také Slaný se s Českým Brodem utkalo v poháru a prohrálo 0:2. Teď trenér Jiří Veselý věří, že mužstvo zabere a na Kutilce nějaký bod urve. Slaňáci by ho potřebovali, příští týden totiž hostí Neratovice a to je velký favorit.

Parádní zápas čeká na úvod krajského přeboru Doksy. Přijede tam Milín, který má sestavu prošpikovánu bývalými ligovými borci. Už loni tady hráli Soldát, Kvída a Mazuch, nyní přibyli ex-sparťané brankář Štěch a někdejší reprezentant Václav Kadlec! K tomu hraje za Milín loni třicetigólový střelec Stanislav Gabriel.

Na půdu nováčka se vydají Tuchlovice, ale v Poříčí nad Sázavou to dobře znají. Domácí se vracejí do soutěže po roce dost posílení, ale kvalitu mají i hosté, uvidíme kdo s koho…

V I. A třídě začínají oba zástupci okresu venku. Slaný B už dnes na půdě velmi silných Kralup, kam přišla řada zkušených borců. Béčko Kladna hraje zítra v Jinočanech a řeší hlavně problém s brankáři. Kvůli zdraví jsou mimo mladíci Cimrman se Ševcem, áčkař Vokoun se zranil ve středečním poháru. Zůstal jen Pettík a ten musí do akce ráno v Neratovicích.

A přípravy na novou sezonu? Zatímco v Lidicích nečekaně na poslední turnaj zrušili, jinde se hrát bude. Turnaj naplánovali tradičně do Bratronic, opět nazvaný Memoriál Ládi Oliče. V sobotu 12. srpna od 15:00 hrají Sýkořice a Chyňava, v 17:00 pikantní derby Bratronice - Běleč. V neděli ve stejných časy následují zápasy o umístění.

Jednodenní turnaje se hrají také ve Slaném a ve Smečně. Ve Slaném od 10 hodin jako Memoriál Pepíčka Hermanna, ve Smečně až od 13 hodin.

Sobota 12. srpna

ČFL: Velvary - Chlumec nad Cidlinou. Krajský přebor: Doksy - Milín. Přípravy: Kročehlavy - Slovan Kladno (10), Slavoj Kladno - Obříství (11), Klobuky - Knovíz (16), Novo Kladno - Olovnice, Braškov - Klíčany, Černuc - Vědomice (18). Turnaj v Bratronicích: Sýkořice - Chyňava (15:00) a Bratronice - Běleč (17). Turnaj ve Smečně (13-17). Turnaj ve Slaném (10-17).

Neděle 13. srpna

ČFL: Hostouň - Admira Praha. Přípravy: Klobuky - Černčice (16), Jedomělice - Lhota, Zlonice - Peruc, Brandýsek - Smíchov, Vraný - Radošovice, Stochov - Hrdlív, Družec - Hostouň B (18). Turnaj v Bratronicích: 15:00 o třetí místo, 17:00 finále.

Není-li uvedeno jinak, začínají zápasy v 17 hodin.