Netradičně v sobotu dopoledne hraje Hostouň, když hostí béčko Českých Budějovic, s nímž se zatím neutkávala. O kousek dál ve Hřebči bude hostovat Beroun, který do krajského přeboru spadl po několika sezonách. Ve stejném čase pak Kladno hostuje na půdě neoblíbených Neratovic.

Sobotní odpoledne nabídne opět dvě zajímavá střetnutí blízko sebe. V krajském přeboru budou debutovat Doksy, když přivítají Povltavskou FA. Na Velké Dobré se hraje nižší A třída, ale zase je to derby a pořádné - s SK Kladno. Řada Doberáků Kladnem prošla, navíc proti sobě budou stát jako trenéři bráchové Marek a Tomáš Abrhamovi.

Na Slánsku se hrají dvě lákadla. Velvary hostí v ČFL béčko Teplic a pro trenéra Haška to bude domácí premiéra. O soutěž níž se Slaný pokusí o první divizní body, avšak soupeř je těžký, jeden z aspirantů na postup Chomutov.

V neděli se hraje jediný mistrák, opět ve Slaném, kde domácí rezerva v premiéře v A třídě hostí Klecany plné zkušených borců.

Pepča team.
Na slánském pažitu se uskutečnil jubilejní 10. ročník Memoriálu Pepči Hermanna

Hrají se i tři turnaje

Tři fotbalové turnaje se chystají na Kladensku o nadcházejícím víkendu. Vydat se můžete do Lidic, blízké Hostouně a také do Bratronic.

Už v sobotu 13. srpna vyběhnou na trávník lidického stadionku hráči čtyři týmů, aby tu odehráli jednodenní klání O Lidický pohár 2022. Vše vypukne v 10:15 hodin derbíčkem Sokol Lidice – SK Buštěhrad, od 11:45 následuje pro změnu derby kladenské: Slovan Kladno – SK Kročehlavy. Po krátké přestávce se bude hrát o třetí místo (14:00) a finálové utkání začne v 16:00.

Tradiční Memoriál Jiřího Kukelky v Hostouni se v závěru června nemohl hrát, proti byl úplně podmáčený trávník stadionu Vojtěcha Zeithamela. Náhradní termín se našel, bude se hrát v sobotu od 13:30 hodin, kdy se mezi sebou systémem každý s každým utkají celky Dobrovíze, Velkého Přítočna a domácího béčka Hostouně.

AFK Bratronice pořádá ve dnech 13. a 14. srpna už 13. ročník Memoriálu Ládi Oliče. V sobotu od 15:00 se utkají Běleč a Chyňava, od 17:00 Bratronice - Sýkořice. V neděli se ve stejných časech hrají zápasy o umístění.

Sobota 13. srpna

ČFL: Hostouň – České Budějovice B (10:30), Velvary – Teplice B. Divize: Slaný – Chomutov. Krajský přebor: Hřebeč – ČL-U Beroun (10:15), Doksy – Povltavská FA. I. A třída: Velká Dobrá – Kladno B. Příprava: Libušín – Tuchoměřice (10:15), Jedomělice – Holubice, Braškov – Slavoj Kladno, Zichovec – Lužná, Vraný – Švermov, Smečno – Stehelčeves.

Neděle 14. srpna

I. A třída: Slaný B – Klecany. Příprava: Klobuky – Peruc (16:30), Družec – Vinařice (17:30).

Pokud není uvedeno jinak, začínají zápasy v 17 hodin.

Mario Kolumbič se vrátil na okresní trávníky, chytat bude za Švermov.
Husté posily pro Švermov. Bomber z Maroka, playmaker ze severu i jmenovec Attily