„Ty čtyři góly proti Libiši mi pomohly, je to povzbuzení. Je to také tím, že jsem nehrál v záloze, ale v útoku. Na druhou stranu já posty neřeším, a když mě trenéři zařadí jinam než dopředu, v pohodě to beru. Nicméně góly dáte spíš na hrotu,“ vysvětloval Jaroslav Kafka po utkání s Libiší, kde čtyři góly stejně jako on dal i Matěj Šnobl, který už také jednou Kanonýra Deníku opanoval. I proto dostal tentokrát přednost čtyřiadvacetiletý borec, který za Kladno nastupoval jednu sezonu po přechodu z dorostu, pak se ale posunul výš - do ČFL.

Zlákaly ho Velvary, kde prožil čtyři dobré roky. Hrával celkem pravidelně, dával i některé důležité góly. Zahrál si v základní sestavě i nejslavnější velvarský zápas historie, v němž Slovan srdnatě vzdoroval pražské Slavii v MOL Cupu a vedl nad ní 2:0.

SK Kladno (v bílém) v divizi deklasoval Libiš 13:1! Kundrát naložil Šnoblovi, ten jemu několikrát také
Dohrávka jen za bod. Na gól Kafky reagovala Admira bleskově

Trenér Pavel Janeček využíval Jaroslava Kafku pravidelně, ale za nového kouče Zdeňka Haška se situace útočníka změnila a šancí dostával méně, i proto se chtěl vrátit do Kladna. "Ale brzy s ním chci zpátky do ČFL," hlásil loni odhodlaně a začal třeba vítěznou brankou v poháru do sítě silných Zbuzan.

Jenže postupem doby ho trenér Jan Procházka více než v útoku využíval na kraji zálohy, kde Kafka tolik vidět nebyl.

Se zraněním hlavního kanonýra týmu Dominika Šímy však šance vepředu zase dostal a ukázal, že góly střílet umí.

Snad se dočká i splnění svého přání a Kladno přece jen dotáhne do ČFL.

Klub z velkého města by aspoň takovou soutěž potřeboval.