Vyhlášení výsledků na zahrádce restaurace u Zlatého kapra se Slaném bylo velmi povedené. Na pečenou kýtu přišli či přijeli i největší rivalové ze soutěže družstev, včetně Sýkorek ze Sýkořice!

„Ty táhly domů kdoví kdy. Já odjel ve čtvrt na jedenáct taxíkem, jinak bych šlapal po městě jako krocan. Abych pravdu řekl, je mi dost těžce," prozradil druhý den absolutní vítěz Tip ligy, pro kterého to nebyl první triumf.

Sám odhaduje, že za dvaatřicet pokračování zvítězil už tak posedmé. Není to tak dlouho, kdy to dokázal dvakrát za sebou. Nabízí se otázka, zda by už neměl odstoupit a dát větší naději na vítězství jiným hráčům. „To by ji musel Kladenský deník soutěž zrušit, jinak se mě nezbaví," smál se Hořejší.

Tolik primátů prý není podloženo zkušenostmi ať z aktivní fotbalové kariéry, tak ze současné funkcionářské. „Spíš je to všechno náhodě a štěstí," mínil jarní premiant a poukázal na fakt, který ho oproti soupeřům znevýhodňoval.

„Jako předseda klubu musím sázet na výhru Slaného i v utkáních, kdy je nepravděpodobná, jinak by to neprošlo výstupní kontrolou. To vedoucí mužstva Milan Šúr si sází jak chce," naoko se zlobil na člena týmu Plzeňští lososi a prozradil, že se mu dobře sází na porážky Smečna. Ty mu vycházejí.

Že by volal kamarádům a známým, jak na tom je jejich tým před víkendem, tak to ne. Občas ale výjimku udělá, aby na ni okamžitě doplatil.

Trenér slánského áčka Martin Nový hraje za Knovíz, jejíž zápas ve Stehelčevsi byl na kuponu posledního kola.

„Říkal předsedo, jasná dvojka. Pak prohráli nula dva. Lepší se neptat a sledovat, kdo se zachraňuje," řekl Hořejší a přiznal, že na podzim je tipování těžší.

K dobru rád dává, jak jako brankář dokázal devětkrát sestoupit. „Kde jsem chytal, tam zbuchli, takže jsem na popularitu zvyklý,," usmíval se člen týmu Keňátorů, kteří za sebou nechali padesátku soupeřů, včetně dalšího kvarteta slánských družstev.

Právě bitvy s nimi dávají tipování správné grády. „Je to velké hecování, zejména se Zlatým kaprem, kterému jdu neskutečně na nervy, když se usmívám nad jejich tipy. Je to ale hezké špičkování a důležitější než vítězství," prohlásil Hořejší, jehož tým tvoří syn Petr, dcera Simona a vnučka Nikola. Nehrajícím kapitánem je fenka bílého německého křepeláka Ejma. Tip liga ji ale nezajímá. Co nade vše miluje je nahánění divočáků.

A ještě velké poděkování partnerům, kteří jarní Tip ligu Kladenského deníku podpořili: Vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA a. s., Agra Řisuty, Masné krámy Slaný, Vinařství a vinohradnictví Slaný Kvíc, OFS Kladno, Cvrčovická pekárna, Pavel Varvařovský, Karel Kukleka a krásné sportovní knihy dodal Albatros media.