Gaži: Nelíbí se mi jednání předsedy svazu

Reaguji na rozhodnutí VV OFS Kladno ve věci vyhovění odvolání SK Slaný B, kterému mu bylo v nesouladu s rozhodnutím sportovně-technické komise OFS vráceno dvanáct bodů za čtyři kontumační porážky, za neoprávněný start hráčů ze soupisky A týmu ve čtyřech mistrovských utkáních III. třídy B.
Už měsíc před rozhodnutím výkonného výboru předseda SK Slaný Zdeněk Hořejší prohlásil, že jim budou vráceny všechny body. Z tohoto popudu jsem volal předsedovi VV OFS Kladno Františku Běhounkovi, zda bych se mohl společně s předsedou Sokola Hrdlív Bohumilem Kosem zúčastnit jednání výboru ohledně odvolání. Na to mi bylo odpovězeno, že to možné je.
Ještě v den projednávání jsem pana Běhounka kontaktoval, protože jsem se dozvěděl o termínu. Bylo mi odpovězeno, že nic projednávat nebudou. Přesto se tak stalo. Předseda SK Slaný nám dokonce v ten samý den, kdy se jednalo, při utkání naší přípravky ve Slaném prozradil výsledek. Jak se ho mohl dozvědět?
Nelíbí se mi jednání předsedy VV OFS a určitě se proti výroku odvoláme na vyšších místech. Z rozhodnutí totiž vyplývá, že soupisky jsou cár papíru, který se může po každém kole účelově měnit.
Podivné je i to, že ač se SK Slaný odvolal 22. prosince 2008, byly mu body vráceny krátce před naším vzájemným duelem. Je to náhoda, nebo měl někdo zájem dostat náš tým do psychické nevýhody? Korektní by bylo, kdyby kauza byla uzavřena před zahájením jara. Času na to bylo dost.
Na závěr chci upozornit a připomenout, že kontumační porážky Slaného B nevzešly na náš popud, nýbrž byly uděleny na základě kontroly zápisů o utkání členy STK. Jaroslav GAŽI, sekretář Sokola Hrdlív

Jak šla kauza na stránkách Kladenského deníku

Kauza zatoulané soupisky a jedné kontumace


KD 23. října 2008 - Ač to zpočátku vypadalo jasně, nakonec může být vše tak, jak bylo původně. Ale také nemusí. Složitý úvod se týká trošku zamotaného případu. Rezerva Slaného byla potrestána sportovně–technickou komisí OFS (dále STK) kontumační porážkou v utkání 7. kola III. třídy s Hrdlívem. Důvodem byl start čtyř hráčů ze soupisky prvního týmu. První Hrdlív by tak rázem měl náskok šest bodů na druhý Brandýsek B a k tomu famózní skóre 36:3! Slánští by na druhou stranu opustili třetí místo a na první by ztráceli hrozivých jedenáct bodů.
Je tady však jedno velké ALE. „Myslím, že došlo jen k nedorozumění. Ve středu před utkáním nám přišla z kraje potvrzená nová soupiska. Změnili jsme ji proto, že jeden hráč ukončil kariéru a druhý je dlouhodobě zraněný. Náš sekretář ji prý obratem poslal na okres,“ řekl k případu trenér béčka Slaného Radim Vavroch.
Předseda STK OFS Josef Havlík přiznal, že rozhodli na základě původní soupisky. „Jiná se k našim rukám nedostala,“ uvedl Havlík. Sekretář svazu Jaroslav Mudra potvrdil, že soupiska do včerejšího dne na OFS nedošla. „Mám tady pouze z kraje potvrzenou soupisku z patnáctého srpna letošního roku, jinou jsme neobdrželi.“ Předseda SK Slaný Zdeněk Hořejší lituje, že soupisku na okresní svaz neposlali doporučeně. „Nevím, zda je to povinnost. V každém případě se odvoláme a budeme bojovat,“ uzavřel Hořejší. Resumé: Svaz nemá důkaz, že soupiska byla poslána, SK Slaný zase nedokáže, že ji poslal. STK tak nejspíš čeká nové rozhodování. Doplněno: V pátek v poledne dodal zástupce SK Slaný na OFS novou soupisku s datem 22. září, zároven byl přiložen omluvný dopis.

STK kontumaci zrušila, Hrdlívští se brání

6. listopadu 2008 - Sportovně technická komise Okresního fotbalového svazu Kladno (dále STK) původně potrestala béčko SK Slaný kontumační porážkou v duelu 7. kola III. třídy B s Hrdlívem, plus pokutou 2000 korun za narušení soutěže. Důvodem byl start čtyř hráčů ze srpnové soupisky A týmu. První Hrdlív by na tom vydělal, protože jeho náskok na čele tabulky by se výrazně zvýšil, na hřišti totiž podlehl 1:2. Slaný ale se zpožděním novou soupisku, schválenou a potvrzenou krajským svazem na OFS , dodalo. STK tím od kontumace upustila a klubu udělila pořádkovou pokutu 200 korun za pozdní dodání nové verze. Jako důvod změn na soupisce bylo ve slánské žádosti uvedeno, že jeden hráč áčka pracuje v zahraničí a další je dlouhodobě zraněný. Ten však do inkriminovaného zápasu nastoupil! Tím podle sekretáře krajského fotbalového Zdeňka Krajla Slánští popřeli důvody změny na soupisce. Stejný názor má hrdlívský sekretář Jaroslav Gaži. „Soutěžní řád říká, že změna na soupisce je možná pouze v případě přestupu nebo hostování hráče, či velmi vážných důvodů jako je dlouhodobé zranění, a to se v tomto případě nepotvrdilo, protože hráč vzápětí nastoupil. Pak by se žádné soupisky nemusely dělat,“ prohlásil Gaži a dodal: „Byla to chyba OFS, že kontumaci zrušil, ač okolnosti znal.“ Zástupci SK Slaný se k případu odmítli vyjádřit s tím, že do včerejšího dne neobdrželi ani jeden dopis s výrokem sportovně–technické komise, ať ohledně kontumace či jejího zrušení.
Podle slov předsedy OFS Kladno Františka Běhounka se k případu na svém pátečním zasedání vrátí výkonný výbor svazu.

Béčko Slaného přišlo o tucet bodů


1. prosince 2008 - Nečekané rozuzlení má případ startů hráčů z původní srpnové soupisky A týmu SK Slaný za svoji rezervu. Sportovně–technická komise OFS (dále STK) týmu původně po utkání 7. kola III. třídy B s Hrdlívem (2:1) odebrala tři body a za narušení soutěže udělila pokutu 2000 korun. Pak ale Slánští dodali novou soupisku už před utkáním potvrzenou krajským svazem, proto STK svoje rozhodnutí revokovala, kontumaci zrušila a udělila pokutu 200 korun za pozdní dodání nové soupisky. Výkonný výbor OFS posléze doporučil STK, aby případ opětovně prozkoumala a konzultovala ho s krajským svazem. Tím došla k závěru, že důvody změny na soupisce nastoupením z ní vyškrtnutých hráčů za rezervu pominuly. Na své pondělní schůzi výrok do třetice změnila, a to hodně rázně. Mužstvo SK Slaný B bylo potrestáno čtyřmi kontumačními porážkami za zneužití soupisky a klub pokutou 4 x 2000 korun za narušení soutěže! Béčko Slaného tak přijde o 12 bodů, zatímco Sokol Hrdlív, Sokol Klobuky, FK Žižice a Viktorie Černuc si o tři body polepší. Jablkem sváru se ale může stát kontumace tří zápasů odehraných po duelu s Hrdlívem, protože Slánští hráče v podstatě postavili s požehnáním STK, jež ale později své rozhodnutí změnila. Předseda STK Josef Havlík se k uvedeným skutečnostem odmítl vyjádřit s tím, že tak učiní v pondělí. Sekretář svazu Jaroslav Mudra uvedl, že verdikt a jeho důvody budou oficiálně oznámeny až poté, co bude odeslán dopis SK Slaný. Čeká se prý také na verdikt disciplinární komise, jež by měla potrestat čtyři kapitány SK Slaný B!
Bez oficiálního vyjádření STK se k verdiktu odmítl vyjádřit předseda SK Slaný Zdeněk Hořejší. Své si k případu řekla i disciplinární komise OFS Kladno, která potrestala hráče, kteří v inkriminovaných zápasech vykonávali funkci kapitána. Do konce sezony ji nesmějí nastoupit s kapitánskou páskou Michal Kozelka, Jan Landvojtovič, Pavel Haffenrichter a Milan Drobný. Do stejného termínu má zákaz výkonu funkce vedoucího mužstva Radim Vavroch. Perličkou je, že disciplinárce se ve čtvrtím přípdaě podařilo potrestat kapitána Černuce Drobného! Zřejmě dostal k projednání špatné podklady. Chybička se vloudila.