„Čekám, že opravdu, padne hodně branek, aby se to i divákům líbilo. Jak ukazují poslední utkání, tak i silným soupeřům dokážeme nastřílet pět gólů," uvedl zlonický kapitán Tomáš Vimr, jenž by nerad, aby zápas dospěl až k penaltovému rozstřelu.

„Raději bych bral klasické tři body, protože s penaltami zatím nemáme zkušenosti a ani je netrénujeme, takže je nemáme zažité," řekl a připomněl, že Slovan se rozstřelu zúčastnil dvakrát, v obou případech neúspěšně.

Kudy podle Vimra povede cesta k vítězství? „Musíme hrát ne na sto, ale na sto dvacet procent, a také se vyvarovat chyb, kterých se dopouštíme," mínil.

Zloničtí mají společně se Slaným B nejpevnější defenzivu, navíc je doma doma stoprocentní, Slovan však venku pokaždé bodoval a hlavně má v čtrnáctigólovém Rácovi nejlepšího střelce soutěže.

„Nejedeme tam prohrát, rozhodne momentální forma. Očekávám vyrovnaný boj, ve kterém určitě nebudou chybět emoce. Co vím od hráčů jiných týmů, tak ve Zlonicích se hraje špatně," řekl Radek Rác, jenž by rád svoji branek rozšířil.

„Od toho tam jsem. Troufám si říct, že alespoň jeden tam padne. S nováčkem to ale bude těžký souboj," uvedl s tím, že na sever Kladenska pojedou v plně sestavě.

Pro domácí je dnešní duel vzhledem k losu zbývajících dvou kol zřejmě poslední šance dostat se na první příčku.

Pak zajíždí do Libušína a hostí Zichovec, Slovan má doma Hostouň B a jede do Velkého Přítočna. Pokud kladenský tým ve Zlonicích uspěje, bude takřka jisté, že o korunu podzimního krále nepřijde.