Stejně jako stovky dalších fanoušků SK navštívil minulou neděli utkání Gambrinus ligy mezi Bohemians Praha a SK Kladno.

„Koupil jsem si vstupenku za osmdesát korun a program za deset. Pak mi jedna slečna utrhla lístek a vedle ní stojící pořadatel mě vyzval k prohlídce tašky. Když jsem řekl, že mám jenom svačinu, bylo mně odpovězeno, abych mu ji odevzdal s tím, že po utkání si ji mohou vyzvednout. Jelikož jsem chtěl vidět fotbal, uposlechl jsem,“ popsal svůj zážitek 70letý fanda kladenského sportu, jenž se za desítky let, kdy navštěvuje sportovní podniky, s ničím podobným nesetkal.


Svačinku si opravdu mohl po závěrečném hvizdu odnést. „Viděl jsem ji, a nejen tu moji, ležely ale dvě hodiny na sluníčku, takže jsem ji tam nechal,“ konstatoval Čurilla.

Jaká jsou pravidla při kontrolách fanoušků jsme se zeptali sportovního ředitele SK Kladno Eduarda Nováka.

„Pořadatelé mají možnost podezřelé věci zabavit, ale po utkání je musí vrátit. Mohli si třeba myslet, že v balíčku je ukryté něco nebezpečného. Asi se tím nechtěl rozbalovat,“ pokusil se Novák objasnit postup pražských pořadatelů.

Vyloučil však, že na Kladně by mohlo k tak absurdní situaci dojít. „To u nás nehrozí. O svačinu může přijít fanoušek leda kdyby potkal Balouna,“ se smíchem připomněl Novák legendárního žrouta z Haškova Švejka.