První poločas byl  zbytečnou partií, nic významného se totiž  neudálo. „V té době to bylo absolutně podprůměrné," mínil kouč hostů Ladislav Steklý.

A druhý? To byla jiná káva, již servírovali hlavně domácí borci, kterým konečně došlo, že když jeden a půl zápasu pořádně nevypálí, nemohou bodovat. 

První se k tomu odhodlal v půli střídající borec, jehož zařazení na hrot mohlo vyvolat rozpaky. Stoper Jakub Vavřina ale  trenéry podržel.

Na začátku akce byl Procházka, jenž přečetl rozehrávku soka, ve skluzu získal balon a vysunul Švamberu. Po jeho přihrávce Vavřina krásnou střelou vnějším nártem levačky otevřel skóre. Brankář neměl na vytáčející se míč nárok

„Na hrotu jsem hrál poprvé v životě. Naštěstí mně balon skočil, jinak byt to tam možná nešlo," mínil 21letý fotbalista a dodal: „Byl to sice nezvyk, ale jsem rád, že jsem dostal šanci."

Také u druhé branky byl Švambera s Procházkou. První centroval, přičemž soupeř zahrál rukou. Druhý proměnil penaltu, na niž byli určeni oba. Exekuce se ujal  kapitán Tomáš Procházka, jenž si věřil víc než jinak výborně hrající mlaďas.

Z desítky s přehledem zvýšil na 2:0. „Je dobře, že jsem ji proměnil. Kdybych ji nedal, tak to možná skončilo jedna jedna a teď bychom si drbali hlavy," uvedl nejzkušenější hráč SK, s tím, že proměna jeho týmu přišla s první brankou. „Nám vždy pomůže. Pak si začneme věřit."

Dobře pracovala v novém složení hrající obrana, včetně mladého stopera z Bohemky Ptáčka. Samozřejmě, že se nějaká okénka našla.

Třeba při snížení na 2:1, kdy Kladno nezachytilo rychle rozehraný roh, po němž brankář Hůla vyrazil prudký centr pouze k Voltrovi, jemuž trenér Steklý chvíli předtím zakázal podporovat defenzivu.

Jinak ale mínil, že jeho tým neměl dopředu kvalitu i proto, že tentokrát nemohli tolik využít posil z prvoligového Hradce.

Je tu však jedno Kdyby. V úvodu druhé části Klazar jen o chloupek nedosáhl před prázdnou bránou na centr Váchy. „Tam se to z mého pohledu lámalo, za chvíli jsme dostali gól. Kladno šlo za výhrou  víc," žekl trenér hostů.
  
Domácí nabídli i další pěkné věci. Třeba ránu Vavřiny vedle, Švamberovy nůžky, při nichž vynikl Petr, a tutovku Roučka, který nezachoval přehled.  

Kladno- Převýšov 2:1 (0:0).
Branky: 55. Vavřina, 69. Procházka z PK – 77. Voltr.  ŽK: Samek, Švambera – Hrabík. Rozhodčí:  Vnuk.   Diváci: 275. 
Kladno: Hůla – Zahálka, Procházka, Ptáček, Rada – Lohojda (46. Rouček), Růžička, Samek, Švambera – Potočný – Tóth (46. Vavřina).
Převýšov: Petr - Bodlák, Kouřil, Knobloch, Veselka - Vácha (56. Urbanec), Voltr, Jarkovský (71. Hrabík), Knobloch - Dvořák, Klazar (56. Petřík).