Hokejbalisté KEB Kladno splnili úkol ve čtvrtfinále play off a na domácím hřišti vyhráli obě bitvy úvodních duelů čtvrtfinále play off. V sérii na tři vítězství tak vedou 2:0 a mají hodně blízko k postupu. Mezi hlavní postavy patřil gólman Jaroslav Procházka, který v prvním klání udržel čisté konto, v tom druhém inkasoval pouze dvakrát. Další hvězdou dvojzápasu se stal útočník Jan Příhoda, jenž vsítil hned čtyři branky. „Byla to náhoda, zklamal mě soupeř, hrál pouze v deseti hráčích, takhle se o postup nebojuje,“ uvedl po zápase s úsměvem.

KEB Kladno - KERT Park Praha 6:2

Druhý zápas byl i přes vysoký rozdíl ve skóre mnohem vyrovnanější než ten první. Domácí se totiž nedostali během úvodní třetiny do brzkého vedení a soupeř bojoval až do konce. Úvodní branku vsítil v 9. minutě Aleš Roman, o chvilku později ho napodobil Sýkora a zdálo se, že KEB jde opět do trháku. Nicméně o mnutu později hosté snížili a druhé dějství tak bylo spíše taktické.

V samém úvodu několikrát dobře vypálil Příhoda, avšak pak na druhé straně tradičně čaroval Procházka, v jednom z pokusů zázračně vychytal Skalického. Na druhé straně v oslabení utekl do brejku Trčka, avšak vytáhl se též gólman Picka. KERT se snažil mermomocí srovnat, jenže do kolen je srazila šťastná branka Sýkory a bylo to opět o dva – 3:1. V závěru druhé třetiny se urodil zřejmě klíčový moment. KERT hrál téměř dvě minuty přesilovku 5 na 3, výsledkem ovšem byla pouze tyčka Strejčka.

A tak když v úvodu třetí třetiny dvakrát udeřil Příhoda, přičemž druhou branku vsítil po nádherném blafáku, utkání se již dohrávalo. „Věděli jsme, že to nebude lehké jako včera. Soupeř čekal na svou šanci a kousal v celém průběhu. Ale my jsme pak hru kontrolovali a vedení v sérii je pro nás hodně důležité.“ dodal spokojně asistent trenéra Milan Mašner.

Branky a nahrávky: 9. Roman (Ogurčák), 12. Sýkora (Hnízdil), 22. Sýkora (Hnízdil), 33. Příhoda (Topolánek), 35. Příhoda (Rejthar), 44. Topolánek (Tvarůžek) – 13. Zelenka (Plzák), 43. Plzák (Kruček, Gerlich). Třetiny: 2:1 1:0 3:1, Vyloučení: 7:5 Využití: 1:0. Rozhodčí: R. Poskuba.

Viktor SANDEV

Plzeň - Habešovna prohrála druhé utkání série s Plzní opět 3:7 a znovu to bylo po první třetině 0:4. Přesto kouč Jiří Tyburec našel jen málo shodného. "V sobotu jsme nehráli dobře, soupeř byl lepší. Ale co s námi provedla dvojicei rozhodčích Florián - Merc v neděli, to nemá obdoby. Stejně jako zdejší šéf pan Kadaně, místopředseda svazu," skřípal zuby Tyburec.

Škoda Plzeň - Habešovna Gladiators 7:3

Rozhodovská dvojice Florián, Merc předvedla hostům, že třetí titul není žádoucí. V první třetině je nemilosrdně posílala na trestnou lavici a domácívýhod rádi využívali. V 10. minutě vedli už 4:0 a vlastně bylo rozhodnuto.Když už byl počet vyloučení 0:7 (!), odhodlali se sudí trestat také Plzeň.Také Habešovna dostala dvojnásobnou převahu a dala gól. Pak další, ale na víc než tři branky se ani jednou nepřiblížila. Tohle divadlo nevydžel D. Tyburec a dostal pět minut plus do konce utkání za urážku arbitrů.

Také kouč Jiří Tyburec už byl hodně drsný a nebral si servítky. "Tyhle rozhodčí jsme vetovali pro základní část. Teď je tu play-off a pan Kadaně si je na nás pozval. Tady každopádně nevyhraje nikdo. Navíc nová hala má neregulérní povrch a v tomhle počasí tady nejde hrát. Panovalo zde neskutečné vedro a nikdo neumí ani otevřít dveře. Je mi ze všeho špatně," dštil síru šéf lavičky Gladiátorů.

Branky: 3. Kadaně (O. Kejř), 5. Chowaniec (Kocman, Šlehofer), 8. Štulc (Šlehofer, Fiala), 10. Beránek (Roušal, O. Kejř), 26. O. Kejř (Roušal), 38. Kadaně (Roušal), 45. Lendl (Kadaně, Roušal) – 18. Tyburec (Sýkora, Surák), 26. Sýkora (Střeska, Surák), 32. Váša (Zeman).Rozhodčí: Florián, Merc. vyloučení: 7:13, využití:7:2.Třetiny: 4:0, 1:2, 3:1.

Rudolf MUZIKA