Manažer Kladna Eduard Novák hodnotil situaci střízlivě, avšak určitá hořkost z jeho hlasu cítit byla. „S Lukášem a jeho manažerem Martinovičem pracovali na novém smlouvě vlastně od léta, neintenzivněji pak v prosinci. Domluvili jsme se rukoudáním, ale Lukáš se pak na základě jednoho telefonu rozhodl jinak. Bohužel, i tohle se ve fotbale stává,“ lituje Eduard Novák, podle něhož klub neinkasuje za Killara ani korunu. „Pokud se však vrátí do Čech, je dál naším hráčem,“ uvedl manažer. Přesto si ale myslí, že ztráta kapitána nebude tragická.

„Pata nás tlačí hlavně v ofenzivě, kde se na posílení pracuje. Na místě stopera mohou hrát vedle Beneše a Grosse také Procházka nebo Strnad,“ vypočítal možnosti Novák, jenž zatím přesně netuší, zda je Killar v Polsku na testech nebo jestli už byla podepsána smlouva.

Každopádně i když se Killarův podpis táhl, neuvažoval Novák o praktikách některých klubů, aby nechal hráče třeba celý podzim stát nebo kopat v béčku. "Jsem zastáncem toho, že pokud hráč chce za Kladno hrát, budeme rádi. Pokud ne, může odejít," dodal manažer.

Podařilo se nám zkontaktovat samotného Lukáše Killara. "Všechno bylo rychlé a těžké. Nakonec rozhodla touha po změně. Lidé jsou tady pro fotbal zapálený," hlásil ze slezského hornického města.

Polonia Bytom je dvojnásobným mistrem Polska, i když tituly jsou dost vousaté (1954 a 62). V nejvyšší soutěži donedávna nehrál,a le před dvěma roky se mezi elitu severního souseda vrátil. Je sice devátý, avšak trápila ho obrana - spolu s Gdaňskem disponuje nejděravější obranou v lize. Možná i proto se o spolehlivéhon Killara zajímá.
Klub leží ve Slezsku, takže to Killar s domovského Liberce nebude mít tak daleko. Ale jestli odjel ze soustředění na Smejkalových boudách na běžkách přes Krkonošský hřbet(je velmi dobrým lyžařem), to Novák komentovat nechtěl.
Rudolf MUZIKA, Jiří NAGY