Teplice na stadionu Františka Kloze už od začátku dokazovaly, proč jsou v čele tabulky. Netradiční stoperská dvojice Gross – Procházka měla obrovské problémy především sbosenským zabijákem Mahmutovičem.

Vprvní půli se ocitl hned ve třech stoprocentních tutovkách, ale třikrát ho skvěle vychytal gólman Pavlík. Těžké vteřiny nastaly pro Kladno ve 25. minutě. Poté, co si Pavlík poradil sMahmutovičem, zahrávali hosté rohový kop. A Matula napálil hlavou břevno. „Byla škoda, že jsme nedali nějakou šanci už vprvním poločase,“ litoval kapitán hostů Petr Lukáš.

I ve druhé půli se gólman Pavlík činil. Po hodině hry vyšachovali domácí obranu Mahmutovič sLjevakovičem a proti jeho střele kladenský gólman brilantně zasáhl. Stožický zvyložené pozice přestřelil, před Mahmutovičem odvracel na poslední chvíli na roh Mráz.

Jenže brankové konstrukce ani gólman Pavlík Kladno nemohly chránit donekonečna. V74. minutě Verbíř napálil ještě tyč, střídající Vondrášek však míč uklidil do sítě. „Do prázdné branky to úplně nebylo, stejně jsem však už nestihl zareagovat,“ popsal situaci Pavlík. „Dost jsem se dneska snažil, ale nestačilo to. Bohužel.“

Kladno mohlo celý zápas hrozit snad jen zněkolika standardních situací. Jenže ty byly zahrány ve většině případů hodně mizerně. I proto už trvá střelecký půst čtyři zápasy vřadě. Kladno navíc ani jednou nevystřelilo mezi tři tyče. „Budu se opakovat – máme nedostatek koncových útočníků,“ říkal Hřídel.

Vzávěru ještě pečetil těsně po svém střídání výhru 2:0 Kalivoda. „Mančaft je dlouho pohromadě, je sehraný. Navíc je tu i výsledková pohoda,“ broukal si spokojeně nad první příčkou Lukáš. „Musíme to samozřejmě krotit, abychom nelítali ve vzduchu a pak nás jiný soupeř nesestřelil. Ale kéž by to šlo takhle dál,“ zakončil.

Kladenský kouč Hřídel uznal, že Severočeši vyhráli zaslouženě. „Výkon, jaký tady předvedli, mi jenom potvrdil, že jejich první místo je zcela zasloužené. Pokud se jim budou vyhýbat zranění, bude hrát pořád o nejvyšší příčky.“

Teplický kormidelník Jiří Plíšek litoval jen toho, že jeho tým utkání nerozhodl dříve. „Je škoda, že jsme nezvládli dřív vstřelit branku. Musím pochválit celý mančaft za disciplínu. Chci také poděkovat fanouškům za skvělou kulisu. Kladné hodnocení nás těší, ale to neznamená, abychom nyní přemýšleli jinak. Naopak nás to svazuje víc a víc ktomu, abychom pracovali tak jako doposud.“

Kladno – Teplice 0:2(0:0). Branky: 74. Vondrášek, 90. (+2) Kalivoda.Rozhodčí: Kocián 2 – Čecháček, Vysloužil. ŽK: Gross,Procházka - Rosa. Diváci: 1845.

Kladno: Pavlík 1 – Mráz 3, Gross 3, Procházka 3, Hajník 2 – Bartoš 3, Szabo 4, Hlava 4, Cigánek 3 (81. Moravec) – Šilhan 4 (81. Zachariáš), Klinka 3.

Teplice: Grigar 2 – Vidlička 2 (46. Vondrášek 2), Lukáš 2, Smejkal 2, Matula 2 – Verbíř 2, Vachoušek 2, Klein 2 (54. Rosa 3), Ljevakovič 3 - Stožický 3, Mahmutovič 3 (90. Kalivoda).

Patrik SANDEV