Proč právě Kopanina, jak jste se tam dostal?

Byl za tím táta. Viděl, že mi to docela jde, tak zkusil pár klubů obvolat, jestli nemají zájem. Chtěli jsme něco v Praze, ale aby to bylo blízko. Ve hře byl ještě Zličín, jenže ozvali se pozdě. Nicméně volba Kopaniny byla výborná, kde jinde bych hrál v osmnácti pravidelně divizi?

Musím se zeptat, proč ne Kladno? V té době ještě hrálo první ligu…

Jít jsem tam mohl už v dorostu, ale ten jsem chtěl dokončit v Novu. A navíc v Kladně se nám to pro mě nezdálo optimální.

Dáváte dost branek, letos jich bylo pět, a jste nejlepším střelcem týmu s Bohoušem Strnadelem, který má o jeden méně. Kdo vyhraje tenhle souboj dvou generací (Strnadelovi je 34)?

Jo, tak to netuším (úsměv). Nejlepší by bylo, kdybychom se nějak podělili. Za tohle vítězství se ale do klubové kasy nic neplatí, pouze za hattricky.

Na podzim zalila Kopaninu kladenská vlna tsunami. Přišli trenéři Duda s Fímanem, hráči Jaráb s Výborným. Ale výsledkově se nedařilo a všichni čtyři odešli. Co bylo špatně?

My to sami nevíme. Trenér Duda nás vedl podle mě dobře, kluci také nehráli špatně, i když jsou ještě mladí a méně zkušení. Je to škoda, teď jsem v mužstvu zase z Kladna sám, i když tady kopávali právě Bohouš Strnadel a brankář Borský.

Apropos, v rámci vašeho sobotního duelu s Teplicemi (28.4.) se chystá zajímavý program. V přestávce vystoupí  sedminásobný mistr světa v žonglování s míčkem zvaným hakysak - Vašek Klouda. Okoukáte o něj nějaká kouzlíčka?

Tohle by mohlo být výborné zpestření zápasu a pokud bude možnost, chci se na Vaška podívat. Horší ale bude, když to vyjde na přestávku, to asi moc nestihneme.

Celý rozhovor s Dominikem Santlerem čtěte v sobotním vydání Kladenského deníku na straně 8.