Domácí dovedl ke třem bodům asistent Karel Příhoda, jenž zastoupil v nemocnici hospitalizovaného kouče Daniela Drahokoupila. „Výhru v první řadě darujeme jemu," prohlásil Příhoda za celý tým.

Hostům se vrátil do sestavy Lukáš Hartig a poprvé si za ně zahrál boleslavský Radek Šírl. Domácím se zřejmě před takovými jmény roztřásla kolena a v první půli jen výjimečně vyprodukovali kloudnou akci.

Navrch měli jednoznačně hosté. „Opticky to vypadalo, že jsme fotbalovější, bohužel na posledních třiceti metrech nám scházela agresivita," poznamenal kolínský kormidelník Roman Veselý.

Jeho protějšek Příhoda mínill, že soupeř je v prvním dějství zaskočil. „Překvapil nás herním pojetím, aktivitou, měněním místa a velkou agresivitou," přiznal. 

Poprvé musel jít k zemi jeden z brankářů až v 54. minutě, kdy kolínský Hankič kryl střelu Procházky.
Za nedlouho se skóre poprvé pohnulo. Kolín zahrával v první části dva trestňáky z kruhu šestnáctky. První nevyužil Jan Novotný, jenž ale po hodině hry z podobné standardky přece jen otevřel skóre.

Také on cítil, že jinak byl jeho tým málo nebezpečný. „Co jsme měli zprávy, tak Kladno hraje doma otevřeně, proti nám ale hrálo zezadu, a to na nás stačilo. Sice jsme měli víc ze hry, ale těžko jsme se tam dostávali," uvedl.

Záložník, jenž hrál za Kladno v poslední sezoně jeho působení v Gambrinus lize, se musel vyrovnat s osobní obranou mladého Růžičky. „Byl se mnou, i když jsem opustil střed hřiště. Ptal jsem se ho, zda se mnou půjde i na záchod," se smíchem přiblížil Novotný.

Kladno záhy vyrovnalo, a to ho dokonale probudilo. Poprvé se v jeho dresu trefil Pavol Orolín. Borec zapůjčený z Bohemians 1905 si v koncovce počínal chladnokrevně.

„Bylo to trošku se štěstím, ne vždy to tak vyjde. Jsem rád, že to tam padlo a trošku jsem tím napravil své předešlé výkony," uvedl Orolín, jenž dvě minuty na to napálil tyč hostů!

Duel sledoval kouč Klokanů Jozef Weber, jenž musel spolknout, že pro zranění předčasně opustili hřiště zbývající jeho svěřenci – Potočný (9.) a Žižka (67.).

Čtvrt hodiny před koncem pak strhl výhru na stranu Kladna přízemní střelou z 18 m Marek Tóth.

Trenér poražených mínil, že nadšení a entuziasmus domácích rozhodli.

„Za vítězstvím šli daleko víc než my. Všichni víme, že když mužstvo vstřelí branku, musí se soustředit, protože soupeř zapne na vyšší stupeň. My jsme to neuhlídali a tím jsme domácí nastartovali," uvedl Veselý, jenž litoval, že za stavu 1:1 skončila Horákova šance střelou těsně nad.

Jeho protějšek byl nadšený, že Kladenští ukázali velké srdíčko. „Tak jak jsme hráli posledních třicet minut, tak jsme chtěli hrát od začátku, akorát nám to soupeř nedovolil. Jsem rád, že kluci našli cíl, do kterého jsme do utkání šli. Dali jsme dvě krásné branky a mohli přidat i jiné," těšilo Příhodu.

Kladno  – Kolín 2:1  (0:0). Branky: 62. Orolín, 76. Tóth – 60. Novotný. ŽK: Samek – Jelínek, J. Biško.   Rozhodčí:  Košan.  Diváci: 275. 

Kladno: Hůla – Rada, Procházka, Žižka (67.), Lohojda – Bartoš, Samek, Růžička,  Orolín – Tóth (85. Rouček)– Potočný (11. Švambera).

Kolín: Hankič – R. Biško (73. Michálek), J. Biško, Šourek, Šírl – Čapek, Jelínek, Novotný, Sedláček  (73. Stejskal) – Hartig (67. Horák), Štoček.