Dva z nich měnili v létě klub a dva elitní soutěž  opustili. Konkrétně Václav Kalina, jenž odešel z Mladé Boleslavi do Bohemians 1905 a Tomáš Procházka, který se Žižkovem sestoupil a dost možná zakotví v rodném Kladně.   

Z těch, co v nejvyšší soutěži zůstali, posílí dlouholetá opora Ostravy Tomáš Marek nováčka z Jihlavy a Lukáš Křeček se po více než ročním hostování v dalším slezském klubu Opavě vrací do šatny dalšího novice, Brna. 

Šest let strávil Marek Na Bazalech a teď míří na Vysočinu. Před podpisem kontraktu se ale vyskytl problém, jenž by mu mohl nové angažmá zhatit. „Podruhé v krátké době mám potíže s plotýnkami. Protože se tady o mě starají, i když jim ještě nepatřím, předpokládám, že  o mě mají vážný zájem," mínil defenzivní hráč.
První impuls vzešel od nového kouče Jihlavy, asistenta reprezentace  Františka Komňackého. „Už to, že si mě vybral takový trenér, je dobré znamení," prohlásil Marek, jenž přivítal změnu prostředí a také skutečnost, že se přiblížil k domovu.

Byť má v lize odkopány stovky zápasů, přišel v Jihlavě do neznámého prostředí. Osobně se s nikým neznal, jen pár spoluhráčů potkával v dresu protivníka.

„Prostředí v Jihlavě se mi líbí, stejně jako kádr. Rozdíl mezi první a druhou ligou je však velký, takže cílem zřejmě bude udržet soutěž," konstatoval 31letý Marek, jenž si v přípravě v Maroku připsal jeden reprezentační start.

Křečka poslalo Brno na hostování do tehdy třetiligové Opavy. Se Slezany vykopal druhou nejvyšší soutěž, již si také celou sezonu zahrál. V základu chyběl pouze čtyřikrát. Nesměl hrát proti Brnu, jednou absentoval za karty a jednou ho vyřadilo zranění.

Nepřekvapilo tudíž, že si ho klub z moravské metropole stáhl. Ač  byl 191 cm vysoký záložník v Opavě spokojený, další prvoligovou šanci přivítal.

Sám cítí, že dosavadních čtrnácti startů v Gambrinus lize by mohl výrazně rozmnožit.

„Zdá se mi, že mám u trenéra důvěru, i když jsem měl pár dní potíže se zády. V úterý jedeme do Zlatých Moravců, kde mám nastoupit  v základní sestavě. Myslím, že když budu hrát v přípravě dobře, mohl bych v ní zůstat," mínil pětadvacetiletý čahoun s tím, že by se už potřeboval v nejvyšší soutěži uchytit.

K tomu by mu mohl pomoci fakt, že Brno od jara koučuje  Petr Čuhel, jenž si Křečka kdysi vyhlédl.