„Bylo to zasloužené a důležité vítězství. Náš výkon byl poznamenaný velkou nervozitou a zodpovědností. Naštěstí jsme utkání zvládli, za což jsme všichni moc rádi," řekl k zápasu kladenský asistent Karel Příhoda.

Co se týká herní kvality, byla lepší první půle. Z tábora klokanů posílili hosty dopředu avizovaní borci - stoper Hauer a záložník Šumský, jenž potvrdil, že umí zahrávat standardky.

Díky jeho kopací technice se v prvním dějství stali slavnými nezkušenější hráči Středočechů. Nejprve z pravé strany  posadil balon na hlavu Procházky a po dalším jeho centru zprava dotlačil míč do sítě Bartoš.

Domácí také kousali, povedli se jim tři brejky, s koncovkou ale byli na štíru. Nebezpečnější však byl SK. Vodička ještě mířil do tyče a v jedné velké šanci selhal Bartoš, jenž pálil za malým vápnem nad, totožnou měla i Hlavice.

„Utkání jsme začali dobře, kontrolovali jsme hru, ale po dvou gólech jsme byli lehkovážní. Až moc jsme si byli jisti sami sebou," řekl Příhoda.

Po obrátce domácí přidali na bojovnosti, zatímco soupeř začal kupit individuální chyby.

„Fotbalově to nebylo nic moc," přiznal kladenský asistent. Jistotu jeho týmu dal osm minut před koncem Vodička, jenž šel sám z půlky a svým prvním gólem ze hry upravil na konečných 0:3.

Hlavice – Kladno 0:3 (0:2).
Branky: 20. Procházka, 26. Bartoš, 82. Vodička. ŽK: Zdražil, Maňas, Sameš - J. Růžička. Rozhodčí: Tereba.
Kladno: Hůla - Samek, Procházka, Hauer, Rada - Bartoš, J. Růžička, Šumský, P. Růžička (83. Vavřina) - Janda (56. Tóth), Vodička.