Teď vybudoval kvalitní hokejový tým na severu Čech a ve středu se pokusí obrat o body favorizované Rytíře. Ti se budou chtít udržet v čele tabulky WSM ligy, jistotu jim však dá jedině výhra za tři body. Zápas začne v 18 hodin.

Zejména v posledních týdnech postihla Ústí nákupní horečka a většinou z Kladna. Slovan získal Jana Daleckého, Petra Tenkráta a také Jana Látala, který už si v sezoně v Kladně zahrál, ale ještě v barvách Šumperka.

Už dříve nastupovali za žlutomodré Jiří Kuchler, Antonín Melka a Ladislav Gengel. A celá šestka bude mít určitě velkou motivaci. A možná i chuť k pomstě. Stejně jako Jan Kloz, který v létě do Kladna chtěl, ale trenéři si ho nevybrali.

Každopádně to bude zápas jako řemen, na to se musí Rytíři připravit. „Pro nás to bude o to těžší, že tam mají tolik bývalých Kladeňáků," je jasné asistentovi trenéra Rytířů Davidu Čermákovi.

Tým možná nastoupí se změnou v sestavě, obránce Josef Zajíc si totiž z Litoměřic přivezl poraněná třísla a koleno a jeho start je ohrožen. „Uvidíme ve středu ráno, kdy se na něj podívá specialista," řekl Deníku Zajícův táta Josef.

Chytat by měl opět Mensator, záda mu ale bude krýt mladý Švihálek. Lukáše Cikánka pouští Rytíři na pomoc Mladé Boleslavi, kde marodí jednička Rittich. Cikánek tak proti Zlínu klidně může nastoupit. 

Bitky se nelekněte

Pokud se ve středečním duelu Kladna s Ústím hráči poperou, jako se to stalo nedávno při fightu Michala Gutwalda a Ladislavem Gengelem, nelekněte se, až časoměřič zahlásí místo tradiční hrubosti nové označení trestu: Bitka!

Od pátku mají sudí nové názvosloví trestů a teď je asi budou chvíli vstřebávat pod kůži. Třeba hlavní ze zápasu Litoměřice – Rytíři, Daniel Pražák, je evidentně nevstřebal, protože při rvačce, v níž kladenský Zajíc sestřelil domácího Valáška, nechal zahlásit klasickou hrubost.

Nových označení trestů bude víc. Mezi nejzajímavější zařazujeme plivnutí, kousnutí, tahání za vlasy, vysmívání či funkcionář na ledě.