Kladno v Sedlčanech před 410 diváky třikrát prohrávalo, aby v 91. minutě nastavení vstřelilo vítězný gól. Na 3:3 vyrovnal po akci Šímy mladičký kanonýr Kroutil.

Autorem vítězné branky pak byl střídající mladík Nesládek. Byla kopii předešlého zásahu, tentokrát ale z druhé strany přihrával Kraus.

„Sedm gólů a další šance, bylo to atraktivní, nadstandardní utkání, ve kterém jsme platili za nedůslednosti v obraně, na niž se zaměříme," řekl kouč vítězů Ivan Pihávek, jenž si jinak hru svých svěřenců pochvaloval.

„V první půli jsme byli dominantní na míči, ve druhé soupeř hru zrychlil a vyrovnal ji," řekl. V závěru šlo Kladno do rizika. Hrálo na dva útočníky a díky presinku na obránce vstřelilo vítězný gól.

Velvary prohrávaly ve Cvikově s Českou Lípou za čtvrthodiny 0:2, zápas však ještě do půle zremizovaly a bylo to díky gólům nových tváří – Šaldy, jemuž přihrával Chrobák, a Müllera, který vyhmátl malou domů obránce Ladry.

O postupujícím nerozhodlo ani půlhodinové prodloužení. Svěřence kouče Pavla Janečka poslal do 1. kola až penaltový rozstřel (4:2). Jeho hrdinou byl brankář Prokeš, který dvakrát dobře zasáhl.

„Nikdy jsem tak dlouhé utkání nehrál a nikdy jsem takovému nebyl přítomný," prohlásil předseda velvarského klubu David Vedral, jenž si pochvaloval pěkné fotbalové prostředí s bezmála třemi stovkami diváků. Méně už koncovku, zejména v druhé půli, kdy Müller a Dvořák napálili břevno.

Neuspěli ani Klempt s Budějským, kteří šli spolu sami na brankáře. „Prodloužení už bylo bez šancí," přiblížil Vedral a podotkl, že výhodou bylo, že se hrálo v kopcích, kde nebylo takové horko.

Hostouň podlehla na hřišti účastníka I. A třídy Sezimova Ústí 0:2. „Není to žádné zklamání. Prohráli jsme proto, že jsem doma nechal čepici a hodinky, což se mi za mého působení v Hostouni ještě nestalo. Hráčům jsem se omluvil," řekl trenér Martin Čurda.

Jeho tým měl po celé utkání územní převahu, brzy však lacině inkasoval, a to soupeře povzbudilo. „Věděl, že nebude běhat zbytečně," podotkl Čurda s tím, že domácí nenapadali, přes jejich obrannou hráz se ale nedokázali prosadit.

Nešlo to ani po poločasových změnách, byť pár šancí měli. Nakonec hosté dohrávali v deseti bez brankáře Pettíka, jenž zahrál rukou mimo šestnáctku. Mezi tyče se postavil Hanuščík.

Sedlčany – Kladno 3:4 (2:2).
Branky: 26. Repetný, 39. Brotánek, 62. Kdolský – 31. Bořík, 41. Rada, 70. Kroutil, 91. Nesládek.
Kladno: Tesař – Pechr, Veselý, Rada, Kalina – Štoncner (72. Nesládek), T. Procházka, Šíma - Bartoš, Bořík – Kroutil (85. Kraus).

Česká Lípa – Velvary 2:3 pk (2:2).
Branky: 12. Valta (pen.), 16. Hodač – 26. Šalda, 28. Müller.
Velvary: Prokeš – Stejskal (75. Klempt), Obrtlík, Ludvík, Chrobák – Dvořák, Mucha (50. Bulíček), Šalda, Frohna - Müller, Budějský.

Sez. Ústí – Hostouň 2:0 (1:0).
Branky: 4. Hoffmann, 72. Kutner. ČK: 84. Pettík.
Hostouň: Pettík – Vlasatý, Burant, Neumann (77. Bystřický), T. Krupička – Krndžija (56. Hanuščík), Čurda, Marek, L. Krupička (46. Trnka) - Šilhan, Rouček.