Ve dvaadvaceti letech pořád ještě výrazný prospekt Václav Smrkovský je produktem asi nejlepší generace mládeže Kladna za poslední roky. Její nejvýraznější postavou je nyní slávistický obránce Tomáš Vlček, ale ligu atakovali nebo pořád atakují i mnozí další, ať už Jeřábek, Hrubeš, Halasz, Vrba, či o málo mladší Kronus. Několik členů téhle skvělé někdejší party trenérů Kreisingera, Hrubeše a Jeřábka už v Kladně hraje, ať už T. Pospíšil, Šnobl nebo Slabý.

Nyní tedy přibude Smrkovský, jehož mladší brácha nastupuje v mládeži SK. 

"Můj čas v Příbrami se naplnil, a když mi zavolal trenér Hašek a pak mi při schůzce s manažerem panem Dymlem nastínili svoje vize, kam Kladno chtějí dostat, měl jsem jasno hned. Chci domů, navíc je tady zázemí a skvělí fotbalisté, kteří časem určitě dostanou klub výš," je přesvědčen Václav Smrkovský. 

Trenér František Douděra ještě na lavičce Kladna
Douděra o kladenském Hrr!, kolínské koncepci i synově zlatém EUROgólu

V poslední době toho moc neodchytal, ale v přípravě šanci dostane. Nahradí Martina Vokouna, jenž v zimě kývl na nabídku Hřebče a bude kladenským konkurentem.

Jedničkou byl na podzim velezkušený Milan Švenger, ten je však pouze půjčený z Viktorie Žižkov a na konci sezony jeho hostování skončí.

Václav Smrkovský určitě na jeho pozici jedničky zaútočí stejně jako ještě mladší a rovněž hodně nadějný Adam Cimrman.

Rozhovor s Václavem Smrkovským připravujeme.