Ve skupině A na sebe narazí SK Kladno, Brno, Dukla a Sparta, v béčku poměří síly Slavie, Ostrava, Trenčín a Chemnitz.


V sobotu se bude hrát dvanáct utkání ve skupinách (2x20 minut), v neděli bude na programu dalších dvanáct zápasů o pořadí. Začíná se vždy v devět hodin. 
Nejlepší hráč každého týmu bude oceněný individuální cenou, stejně jako nejlepší fotbalista, brankář a střelec celého klání. Týmy se mohou těšit na perfektní plakátovou fotku mužstva a jednotlivci na tričko s logem Kladenského poháru. 


Kladno budou reprezentovat svěřenci trenérů Miroslava Vosyky a Romana Phama, které čeká náročná sezona, jejich starší kolegové jim totiž vykopali účast v elitní české žákovské soutěži. 

„Přejeme si, aby letošní turnaj byl stejně vydařený jako ty předchozí, abyste se bavili fotbalem,“ zve diváky do hlediště stadionu Františka Kloze předseda klubu Josef Drahota, který od hráčů očekává poctivý fotbal v duchu fair play. „Ne všichni mohou vyhrát, ale všichni si mohou vysloužit uznání za předvedené výkony na hřišti a chování mimo ně.“

Organizační záležitosti má hodně na bedrech sekretář mládeže SK Kladno Jaroslav Želina. Prozradil třeba i to, že celky německého Chemnitzu a Baníku Ostrava (výprava přijede pendolinem) budou ubytovány v Hotelu Sletiště, Zbrojovka Brno a Trenčín zase v hotelu Astra v Srbech. Vše díky sponzorům, kterým SK hodně děkuje. „Chci pozvat všechny rodiče, aby se přišli podívat, že fotbal na SK Kladno neděláme tak špatně, jak si mnozí myslí. Bude to elitně obsazený turnaj a těším se na něj,“ řekl Želina s tím, že ceny bude předávat opravdová ikona nejen kladenského, ale celého českého fotbalu – trenér úspěšné reprezentační devatenáctky Jan Suchopárek.

Los kladenského poháru 2017.Zdroj: Deník / Muzika Rudolf