SK Kladno je pro Fotbalovou asociaci České republiky dobrým partnerem. Již poněkolikáté svěřil FAČR pořádání halové kvalifikace mistrovství České republiky právě Kladnu. A tak se na palubovce Biosky představily o víkendu špičkové české týmy v kategorii starších a mladších žáků včetně SK Kladna.

Kvalifikační skupinu do patnácti let vyhráli jednoznačně hráči Slavie a oslavili postup do finálové skupiny, když za sebou nechali Teplice či Plzeň. Přechod do haly příliš nevyšel domácím fotbalistům. „Soupeři nás dostávali pod tlak svým rychlým přístupem a rychlou účelnou kombinací. My jsme navíc dělali obrovské chyby v rozehrávce. Z našeho pohledu jsme našli pouze pár pozitivních věcí,“ shrnul Jan Procházka, trenér Kladna.

Pozitivnější v hodnocení byl kladenský trenér hráčů do třinácti let Milan Mikula. Jeho svěřenci na úvod turnaje porazili Meteor Praha a Viktorii Žižkov. Poté smolně prohráli s Motorletem a Duklou Praha. Pouze ze Sparty měli přílišný respekt a odešli s porážkou 1:6. „Celý turnaj byl na velmi vysoké úrovni. Celkově jsem z výkonů mužstva spokojen,“ řekl Mikula.