V posledních dvou duelech Kladenští těsně prohráli s velkými adepty na postup (v Kolíně 0:1 a s Vltavínem 1:2), teď čeká na jaře výtečný Chomutov.

Do sestavy Kladna se vrací Rada, jenž absolvoval poslední dva tréninky, pokud najde odvahu nastoupit deset dní po zlomenině nosu, mohl by zasáhnout do hry Tóth. Z Bohemky budou stoper Ptáček, který hrál za SK na jaře čtyři utkání, tentokrát na kraji obrany nastoupí Hauer.

Až ve středu dopoledne se rozhodlo, že nepřijede útočník Bálek, jenž má teplotu. Hrát nemůže stále vykartovaný Procházka a také Šumský, který si v posledním utkání s Loko Vltavínem natáhl sval.

Chomutovu se na jaře také venku a netají se tím, že je na vítězné vlně a pro výhru si jede také do Kladna.

Otázka je, v jakém stavu bude hřiště po úterních vydatných lijácích. SK doma na jaře nehrál ani jednou na suchém trávníku, kdežto venku pokaždé na kvalitním!

„Chybí drenáže, proto máme asi nejhorší hřiště v ČFL," poznamenal trenér Daniel Drahokoupil s vírou, že ve středu už nezaprší.

Na podzim prohrálo Kladno na novém chomutovském stadionu 0:5. Za SK tehdy nastoupilo čtrnáct hráčů, přičemž šest z nich už v klubu není.