Kladenský kouč Ivan Pihávek nakonec nemohl postavit všechny slibované posily. Ta nejzkušenější, Jan Procházka, byla jen v civilu, prý kvůli potížím s chybějící fotkou v registraci. Co všechno se může stát v době elektroniky…

Zápas dvou divizních týmů byl poměrně vyrovnaný. V první půli bylo Kladno nebezpečnější, soupeř zase po obrátce. Domácí byli nakonec rádi, že mají uzdraveného Tótha. Před ním se totiž ve velkých šancích objevili T. Procházka, P. Růžička a Štoncner, ale ani jeden neuspěl, Štoncner navíc zbytečně hledal v ofsajdu stojícího Tótha.

Ten chvíli před přestávkou ukázal, že góly střílet umí, z dobré pozice na vápně trefil přesně. „V sezoně jsem vždycky vymýšlel kraviny, teď jsem konečně vystřelil," usmál se Marek Tóth, jehož další velké chvíle přišly po změně stran. V rozmezí 52. a 55. minuty dokončil hattrick!

Nejprve pěkně provedl trestňák a poté byl na konci nejhezčí akce celého utkání po centru Kolmistra. „Musím poděkovat Honzovi Štoncnerovi, že mi to nechal. Jinak góly dobrý, ale výkon špatný. Neměl jsem ze sebe dobrý pocit," nečekaně si posypal hlavu popelem hrdina zápasu.

Kladno ukázalo ještě další pěkné akce, třeba Kalinův centr na J. Růžičku, který hlavičkoval do tyče, ale postupně přebrala aktivitu Aritma. Pátý tým loňské divize A má podobně jako SK problémy s útočníky, postrádá hned tři, a při proměňování šancí to bylo znát. Tým kolem ex-kladenského Hrabáka, či manažera Zdeňka Mužíka (trénoval Hostouň) toho zahodil i díky výtečnému Tesařovi dost, nakonec ale Pánek aspoň gól cti vstřelil.

„Neřekl bych, že jsme uvadli s třígólovým vedením. Spíš jsme hodně kazili uprostřed hřiště, hlavně já. Může to být z únavy, ale to nás neomlouvá. Pokud chceme hrát o postup, tohle musíme zlepšit," zůstal Marek Tóth v hodnocení tvrdý.

Ale jinak si příchod zkušených posil typu Kaliny či J. Procházky pochvaluje, aby ne. „Konečně přišli pořádní fotbalisté, jsem spokojený. V kabině to také pomůže, i když my to měli dobře nastavené už předtím. A když mazák něco řekne, tak to platí," dodal Tóth.

Hostující kouč Tomáš Kubr spokojen být nemohl. „S výsledkem každopádně ne. Kdybychom druhou půli odehráli tak, jako první, tak bych 3:1 ještě bral, protože jsme hráli špatně a pustili soupeře do šancí. A když jsme jich měli ve druhé půli víc my, tak jsme je neproměnili. A fotbal se hraje na góly, proto jsme prohráli," smutnil Kubr, jehož ale těší, že se Aritma stala farmou Vyšehradu.

Prohlédněte si fotogalerii z utkání ZDE

Kladno - Aritma Praha 3:1 (1:0). Branky: 42., 52. a 55. Tóth – 76. Pánek. Rozhodčí: Teuber – Janeček, Kyncl. Diváků: 150.

Kladno: Tesař – Čížek (70. Neuman), Hanzlík, Veselý, Kalina – Štoncner (70. Šíma), T. Procházka, J. Růžička, Bořík (84. Borák) – Tóth (60. Kraus) – P. Růžička (46. Kolmistr).