Přes zimu proto udělaly maximum. Do kádru přivedly sedm hotových hráčů, z nichž si většina potykala s některou z ligových soutěží, včetně klokana Bálka, který na jaře nastoupil k několika utkáním za Kladno.

„Co mám říct? Jsme spráskaní jako psi a jedeme na prvního, který je nabitý. Pokusíme se s tím něco udělat, ale červíka v duši mám," prohlásil trenér SK Ivan Pihávek, jenž na rozdíl od svého protějšku Jeřábka počítal přes zimu jen ztráty: Kabele, Rada, Samek, Frič a P. Růžička. Navíc mu marodí Koiš a k vzteku i Tóth, jenž měl na hrotu skvělou fazonu. K tomu ještě vedení neudrželo D. Čížka.

Jediným pozitivem je, že áčko nemá souběh s dorostem, tudíž mohou jít tři mladíci na střídačku (Bořík, L. Čížek, Pudil). Jinak by zela prázdnotou! Další tři nastoupí v základu (Šíma, Suchý, Kraus).

Taková je neúprosná realita klubu s obrovskou tradicí. Pihávek doufá, že do utkání stihne vedení zaregistrovat mladého Srba Zajka, který nastoupil v přípravě do několika zápasů.

„Pokusíme se hráče na sílu soupeře připravit, aby věděli, do čeho jdou. Na hřišti už to bude jen na nich. Bude hodně záležet ve středu hřiště na Bartošovi a Procházkovi, jak se jim bude dařit kluky kolem sebe usměrnit," řekl kladenský kormidelník, jenž očekává vášnivou kulisu.

„Na podzim jsem ji tam dvakrát osobně zažil. Lidé budou natěšení i proto, že vidí, že se v klubu něco děje," řekl Pihávek, jehož tým v posledních sedmi divizních zápasech neprohrál a dokonce pomohl remízou v posledním kole na Vyšehradě Louňovicím do čela tabulky.

V prvním kole se Kladno rozešlo s Louňovicemi smírně 2:2. Duel na jejich hřišti nebude pro SK až tak důležitý, byť by byl dobrý začátek příjemný. O budoucnosti se bude rozhodovat v jiných zápasech.