Jeho kouč Jiří Hruška ocenil kvalitní výkon domácího celku, který zejména v první půli na hřišti dominoval. Byl po všech stránkách lepší a pokud by měl víc štěstí v koncovce, mohl mít do druhé části zajímavý náskok. „Tam jsme utekli hrobníkovi z lopaty. Nakonec jsme vyhráli silou vůle,“ přiznal hostující kormidelník.

První velkou šanci zápasu zmařil Pechrovi brankář Kohoutek, pak ránu aktivního navrátilce Petra Růžičky odvracel obránce na brankové čáře a až potom udeřilo, když Pechr vysunul Čížka, jenž podél gólmana otevřel skóre. Chvíli na to tentýž hráč podobnou šancí pohrdl a v síti neskončil ani koníček Hanzlíka. Hlavičku kladenského kapitána vyškrábl gólman. Až potom zasahoval také brankář domácích Vokoun, jenž vychytal Nováka.

Krátce po přestávce dostali hosté od soudce dárek v podobě velmi přísného pokutového kopu. Batka penaltu proměnil a byl to opět robustní útočník Štěchovic, jenž šest minut před koncem pohodlně strhl výhru na stranu hostů.

Předtím ale mohl poslat Kladno do dalšího kola Jiří Růžička, který v pádu z metru přestřelil prázdnou bránu. „Škoda, že to brankář těsně přede mnou tečoval. Netrefil jsem to čistě,“ litoval s tím, že podali nejlepší výkon z posledních pěti utkání. „Po většinu zápasu jsme byli lepší a doufám, že to přeneseme do sobotního zápasu v Neratovicích,“ přál si J. Růžička.

Ve středu zasáhnou do poháru i další naše týmy. V 17:00 hraje Hostouň s K. Vary a Velvary v Č. Brodě, v 17:30 hostí Slaný druholigový Vyšehrad.