"Práce s mládeží mě strašně moc bavila, ale zároveň jsem doufal, že se jednou posunu a že u dospělého áčka Kladna dostanu šanci. Rozhodování tak bylo velmi krátké," řekl Kladenskému deníku Jan Procházka chvíli po svém jmenování místo slovenského trenéra, který přinesl do klubu zajímavé trenérské prvky, ale podle informací Deníku ne všem v kabině i na vyšších postech jeho styl seděl.

A tak dochází ke změně, Kladno se vrací ke kladenskému trenérovi. "Kladno je v tomhle trochu specifické a já jako Kladeňák to vím. S mnoha hráči se dobře znám, hodně jsme toho společně prožili, takže by snad v komunikaci neměl být problém," říká trenér, který jako hráč kopal výborně hlavně v Mostě a Kladně. Nezapomenutelný je jeho gól z půlky hřiště v Olomouci, dávno před Patrikem Schickem. Ještě teď pomáhá v Lidicích v okresním přeboru.

Přestože se s mnoha hráči zná, úlevy od něho prý nikdo čekat nemůže. "V kádru jsou samí poctiví kluci, to bude v pohodě. Já jim chci nabídnout poctivý přístup. Rozhodně nebudu chtít být nějak zlý, ale zase je jasné, že nemohu nechat někomu něco zadarmo. V klubu jsme jak ve vedení, tak v týmu skoro samí Kladeňáci a myslím, že se můžeme posunout," věří nový trenér.

Co je zajímavé a v trenérských vodách Česka hodně neobvyklé, Jan Procházka přebere starý realizační tým a asistenta mu tak bude dělat mladší brácha Tomáš. Jako Romulus s Remem se prý chovat nebudou. "To vůbec ne, naopak se na bráchu i další kluky těším," usmál se starší Jan.

Od úterka hlavní trenér SK Kladno.

SK Hřebeč - FK Bohemia Poděbrady 4:2 (2:1), KP 13. 11. 2021
Ještě bez ligové hvězdy. Hřebeč to v přípravě s Doksy nezastavilo