Kladno sice začala hubenou výhrou nad Prahou-západ 1:0, ale pak už soupeřky drtilo. Benešov porazilo 5:0, Rakovník dokonce 8:0, v semifinále Příbram 4:0 a ve finále Kolín 3:0!

Šikovná Isabela Hlaváčová ze Hřebče se s devíti brankami stala nejlepší střelkyní turnaje.

„Náš cíl byl jasný, zahrát co nejlépe. A to si myslím, že se povedlo. Kralovaly jsme bezkonkurenční obranou a naše gólmanka nepustila ani jediný gól i díky tomu, že na ni toho tolik nešlo,“ chválila tým jedna z trenérek Eva Klárová, která ho vede s Ivanou Vajcovou a pomáhal jim také šéftrenér mládeže OFS Kladno Marek. Novobilský.

Klárová vyzdvihla výkon Sarah Jílkové, jíž trénuje také v klubu (Vinařice). „Určitě odehrála jeden z nejlepších turnajů a neskutečně přispěla k úspěchu celého týmu,“ rozplývala se trenérka, ale celkově musela pochválit celé družstvo.

Zákolany vyrazily se svým žákovským celkem do Polska, skončily těsně pod medailovými stupínky.
Zákolanský nájezd na Polsko skončil těsně pod medailovými stupínky

To se malinko trápilo jen v úvodním duelu proti Praze-západ. „To byla rozkoukávačka, ale jinak jsme hrály ve skupině výborně a nezaváhaly jsme ani v semifinále s naším velkým strašákem Příbramí. Holky tam zahrály fantasticky. Finále s Kolínem už byla třešnička na dortu,“ pokračovala Eva Klárová, jíž z tým odešly hráčky ročníku narození 2012, ale přišla nová děvčata a změny nejsou vůbec znát, ba naopak. „Makají jedna za druhou a je vidět, jak se na Kladensku v klubech s děvčaty hezky pracuje. Na tomhle turnaji se to zúročilo,“ dodala Eva Klárová.

Sestava vítězek z Kladna: Němcová Nela, Fialová Sofie, Hlaváčová Isabela, Jílková Sarah, Kovaříková Eliška, Horáková Nikol, Katreňáková Sandra, Kotelenská Nela, Zabilka Eda Barbora, Kučerová Barbora a Macáková Tereza.