Podle asistenta trenéra Tomáše Procházky drželi dlouho krok. Zlomovým momentem zřejmě byla nevyužitá šance Vladimíra Procházky. Pět minut na to domácí nádherným přímým kopem nejlepšího střelce soutěže Přeučila z 30 m (66.) odskočili na 2:1.

"Tak už to nikdy netrefí. Šlo to přímo do spojnice. Od té doby byl soupeř lepší a do ničeho už nás nepustil," uznal druhý kouč Kladna.

Kladenští rychle zareagovali na první vedoucí branku druhého celku divizní tabulky. Hned po rozehrání se po narážečce dostal k balonu Šíma, jenž z hranice šestnáctky s pomocí tyče nezvykle pravačkou překonl exkladenského Víška a určil poločasový stav 1:1.

Utkání začalo minutou ticha za stabilního člena zadních Filipa Suchého, který tragicky skonal při dopravní nehodě. Kladno nastoupilo s černými páskami, stejně jako tomu bude v úterní domácí dohrávce s Rakovníkem(17.30), do které by měl SK nastoupit ve speciálních dresech.

"Stín tragédie v kabině stále leží a myslím, že tomu tak bude minimálně do konce sezony," mínil kapitán Kladna Antonín Holub, jenž nastoupil ve středu obrany místo Filipa. Na zimním turnaji Meteoru na tomto postu dvakrát zaskočil a víceméně jinou variantu trenéři neměli.

"Je to něco jiného, ale odehrál jsem to," řekl a přiznal, že se do hlavičkových soubojů dvakrát nehrnul, protože poměrně čerstvých dvanáct stehů nad okem jistou opatrnost vyžaduje. "Myslím, že celkově se nemáme za co stydět," uzavřel Holub.

Zbuzany - Kladno 3:1 (1:1).
Branky: 20., 78. Říha, 66. Přeučil - 21. Šíma.
Vokoun - Borák, Holub, Hanzlík, Kalina - Čížek, Bartoš (78. Stříška), Růžička, Šíma - Vl. Procházka (70. Pospíšil) - Tóth (78. Richter).