Duel by se měl hrát na přírodní trávě, na které se domácí už dva týdny připravují. Kladenští to měli v tomto směru komplikovanější, páteční i sobotní trénink však absolvovali na hlavním stadionu.

Trenér Ivan Pihávek ví, že soupeř nehází flintu do žita. Jelikož je finančně zabezpečený, mohl si dovolit mužstvo výrazně posílit, a to na všech postech.

„Jasně vysílá signály, že chce divizi udržet. Připravujeme se na těžkého soupeře," řekl kladenský kormidelník.

O úvodní sestavě má jasno. „Odehráli jsme v přípravě dost utkání a hráči se v nich objevili v různých pozicích. Každý ví, kde se může ocitnout, navíc každý je nahraditelný," uvedl a ocenil, že někteří mladší hráči mentálně vyspěli a šli fotbalově nahoru.

Bohužel nemůže dvě utkání počítat s potrestaným kapitánem T. Procházkou, na druhou stranu byl omilostněný Šíma. Z důvodu zranění nemůže hrát pouze Tóth. Jeho zlomený palec u nohy by měl být do dvou týdnů v pořádku. Zatím nabírá kondici.

Z dorostu, který hraje v sobotu dopoledne, si kouč vezme do Loun brankáře M. Pospíšila a také střelce Kroutila. Do Lhoty budou v sobotu uvolněni Neumann a zřejmě Skořepa, který v přípravě moc nehrál. Otázník visí nad Borákem, jenž má svalové zranění.

Kladno je po podzimu druhé o pět bodů za Lovosicemi. Stejně je na tom Český Brod, právě ten považuje Pihávek za hlavního aspiranta postupu.