V Chomutově už sice nepůsobí Ivan Horník, ale jeho stín se ve středu nad promáčeným trávníkem v Kladně objevoval. Poté, co domácí poslal rychle do vedení hlavičkou k tyči mladičký Hanzlík, padaly už jen neregulérní branky. „Zkoušíme to uhrát čestně, ale s nezkušenými hráči to jde velmi složitě, A pro rozhodčí asi nejsme vyvoleným mužstvem," přiznal realitu kouč SK Daniel Drahokoupil.

Vyrovnávací trefa Doksanského padla tak, že maličký borec Chomutova strčil do bránícího Samka oběma rukama tak, že to muselo být vidět v Rozdělově. Přesto jeho následnou pěknou hlavičku k tyči sudí uznal jako regulérní branku.

Šest minut po přestávce přišel další hodně sporný moment. Zkušený Pikl kopal standardku ze strany, rozehrál, teprve poté se ozvala píšťala, přesto následná trefa Klimpla opět platila.

Diváci koukali jak zjara.

„Co s tím můžeme dělat? Maximálně podat protest," sklesle říkal ředitel SK Eduard Novák a dodal, že rozhodčím už v pauze ukazoval moment před prvním zásahem.

Vzhledem k tomu, co se dělo po obrátce, marně.

Ve zbytku utkání už sice domácí, do té doby dost pasivní a přehrávaní hlavně zkušenou osou Pikl, Kwame, Tafat, začali být nebezpečnější, ale opravdu vážnou šanci si přes velkou bojovnost nevytvořili.

„Bohužel, z různých důvodů nemohli hrát Šumský nebo Bálek, tedy hráči s ofenzivní kvalitou. Pak na nás soupeř trochu přitlačí a my se těžko dostáváme do finální fáze. Přitom po zimní přípravě jsem čekal, že budeme daleko ofenzivnější," mrzelo kouče Kladna Dana Drahokoupila.

Stále se lepšící dorostenec Štěpán Hanzlík sice skóroval, ale radost z toho neměl žádnou, porážka ho hodně vzala. „Gól může dát každý a tenhle k ničemu nevedl. Udělali jsme zbytečné chyby, nepohlídáme hráče v malém vápně. Přitom dnes se uspět dalo víc než v sobotu, Vltavín byl těžší protivník," hledal sympaticky chyby jen ve výkonu domácího mužstva.

Kladno – Chomutov 1:2 (1:1). Branky: 10. Hanzlík – 18. Doksanský, 52. Klimpl. ŽK: Doksanský (CH). Rozhodčí: Berka. Diváci: 270.

Kladno: Hůla – Hauer, Samek, Ptáček, Rada – Bartoš, J. Růžička, Hanzlík, Tenkl (67. Vavřina) - P. Růžička (81. Šimkovský) – Vodička (56. Tóth).