Kromě prvních deseti minut a poté pasáže kolem 70. minuty měli domácí hru pod kontrolou. Z avizovaných posil se na stoperu objevil Javorek, zatímco Petr Růžička zůstal ještě v civilu na střídačce. Nevadilo to. Západočeši s někdejším rakovnickým šutérem Psohlavcem v sestavě sice začali nadějně, ale brzy se ukázalo, kde je tlačí bota. Kladno si proti chybující obraně vytvořilo řadu šancí a jediné, co trenéra Jana Pejšu mrzelo, bylo jejich zahazování. „Až na to vraždění dobrý,“ prohodil po utkání k manažerovi Petru Brabcovi.

Dvě akce ale ke gólu přesto vedly. Nejdřív J. Růžička přichystal balon dobře Procházkovi a ten z těžké pozice bodýlkem otevřel skóre. A poté Kraus, jenž předtím dvě tutovky zahodil, po rohu zvýšil na 2:0.

Hosté málem kontrovali zmíněným Psohlavcem, jemuž ale míč v rozhodující chvíli utekl. Tři velké šance pak měli kolem 70. minuty, ale Tesař chytal výborně a gól nepustil. Skóre se neměnilo ani na druhé straně, byť několikrát měl brankář Sütto velké štěstí. Třeba Čížek po minele obrany pálil do odkryté brány, ale svůj střelecký apetit tentokrát nepotvrdil.

I tak ale panovala se hrou Kladna spokojenost. Mužstvo hrálo fresh fotbal, zkušení Tesař nebo dokonale centrující Kalina dodali klid, mladí jako Stříška, Procházka či Dejčmar přidávají hodně pohybu. A to ještě pořád chybí zkušené duo Holub – Pechr.

„Pořád jsme to ale brali hlavně jako přípravu, i když vyhrát jsme chtěli. Hráli jsme, co jsme chtěli, soupeře téměř do ničeho nepustili. Něco tam sice měli, ale my mohli dát pět šest gólů určitě, šance jsem neproměnil i já,“ říkal útočník Kladna Václav Kraus.

Ten se vrátil do Kladna před půl rokem z Tuchlovic a kromě bolestí zad se cítí spokojeně. „Záda mě pobolívají, ale snažím se cvičit. Je to celkem dobré, a pokud bude zdraví sloužit, bude to ještě lepší,“ usmívá se čtyřiadvacetiletý borec, který chválí i to, že se tým trochu posílil. „Podle mě je jedině správné, že nás bude víc a že se bude trochu bojovat o místo.“

SK Kladno – Ostrov 2:0 (2:0). Branky: 19. Procházka, 25. Kraus. Rozhodčí: Trska – Cichra, Krejsa. Diváků: 150.

Kladno: Tesař – Abrham, Javorek, Hanzlík, Kalina – Růžička, Stříška - Richter (46. Dejčmar), Procházka, Čížek (80. Pospíšil) - Kraus (66. Tóth).

Ostrov: Süttö – Janda, Toth, Matoušek, Dušek, Kobera, Liška, Horváth (74. Kostka), Kočí (66. Bursík), Psohlavec, Jirkovský (46. Vrba).