Na stadion Františka Kloze přijede celek SK Hlavice, jehož koučuje zkušený kormidelník Jaroslav Dočkal (dříve Jablonec, Liberec, Teplic e atd.).

„Čeká nás silný soupeř, který hrál loni nahoře a podobnou ambici má i letos,“ uvedl kladenský asistent Miroslav Chadima na adresu Severočechů, kteří mají po dvou kolech plný počet bodů a naposledy proti Roudnici podali výtečný výkon. Jejich rozhodující branky střílely posily z Hradce Králové, jehož je Hlavice farmou - Gulajev a Malinský.

V sestavě Kladna dojde po nevydařeném utkání ve Varech k jedné změně. Z univerziády se vrátil stoper Rendla, jenž se hned postaví do základu. Na kraj obrany se posune Procházka, aby zvýšil útočnou sílu pravé strany.

Příští týden bude žádat o změnu trestu další bek Bartoš, jenž bude stát už třetí zápas z pěti. „Škoda, že nemůže hrát, na tréninku prokazuje výbornou formu,“ litoval Chadima.

Hlavice je na české fotbalové mapě unikátem. Díky podnikateli Vilémovi Němcovi se klub z obce se dvěma sty obyvateli dostal za sedm let z okresního přeboru do ČFL, kde načíná třetí sezonu.

Její tým je tvořený z vytipovaných borců, kteří se neprobojovali do kádru Jablonce, Boleslavi či Liberce (i rezerv). V podstatě každý půlrok zde dochází k obměně kádru.

Klub má dokonce šikovného skauta, který sleduje nižší jihoamerické a africké soutěže, takže exotičtí cizinci nejsou v dresu Hlavice ničím zvláštním. Takto se například dostal přes Ružomberok do Olomouce Brazilec Coimbra.

Stadionek Hlavice má kapacitu 120 diváků. Ti podle našeho kolegy ze severočeských Deníků sedí na jedné podélné straně na židlích z hospody, druhou řadu tvoří stojící.

Rekordní je návštěva na pohár s Boleslaví, kterou tehdy na penalty vyřadila. Za klandr se vměstnalo 350 diváků.

V současnosti v jejím dresu nepůsobí žádné velké jméno. Posledním byl Flachbart, jenž odešel do střížkovské Bohemky. A také kladenský Ondřej Szabo. Po loňské sezoně se však s vedením na dalším kontraktu nedomluvil.