V předehrávaném 17. kole ČFL odehráli v Ovčárech trapnou první půli. V jejím závěru během sedmi minut třikrát inkasovali.

A poněvadž gólman Tesař už předtím jednou kapituloval, šlo Kladno do kabin s debaklem 0:4! A to domácí nepředváděli nijak oslňující hru!
Po obrátce hosté korigovali čtvrtou brankou T. Roučka v sezoně a po dalším gólu z kopačky exkladenského Hašlera určil konečný stav 5:3 dvěma zásahy ze závěru utkání kapitán Kladna Procházka, jenž se tak střelecky dotáhl na Roučka.

Přitom hosté nasadili po dlouhém trestu natěšeného Bartoše. A vůbec jejich sestava nepatřila mezi nezkušené. Naopak. O to je výkon z první půle trpčí.
Kouč Eduard Novák nechápal, co se s jeho svěřenci v závěru první půle stalo. „Katastrofální, absolutně nepochopitelný výkon našeho týmu. Když si to vyhodnotíme, tak domácí přitlačili a my jsme se toho v soubojích báli. I když jsme si před zápasem řekli, že budeme držet balon, tak jsme nekombinovali. Věci, které jsme měli hrát, jsme nehráli. Z prvního poločasu jsme se trochu podělali,“ nebral si Novák servítky.

Kladno nepřesnými přihrávkami ztrácelo míče a dostávalo se pod tlak. „Domácí našich neuvěřitelných chyb využili. Není přece možné kopat standardní situaci, aby domácí hráč pak šel sám na bránu. Co po tak katastrofálním výkonu v první půli můžete hráčům říct?“

V půli trenéři prostřídali a Kladno najednou začalo lépe kombinovat, a když dalo branku, tak začala mít jeho hra alespoň nějaké parametry. „Takový fotbal, jako ve druhém poločase, normálně hrajeme. Pro mě je nepochopitelné, že když domácí přitlačili, tak naši hráči se toho lekli. Zápas jsme si prohráli malou osobní statečností,“ konstatoval Novák.

Jeho protějšek Pavel Janeček, také někdejší borec Kladna (ve II. lize) řekl, že v předešlých zápasech se domácí tým hodně nadřel na gól. „Tentokrát jsme rozhodli už během prvního poločasu. Mrzí mě poslední branka. Výsledek pak vypadá trochu divoce. Hráči to asi podvědomě podcenili. Nutně jsme ale potřebovali vyhrát a v klidu si zahrát mistrovský zápas, což se povedlo,“ řekl Janeček s tím, že Kladno porazili v první půli a ve druhé už se zápas pouze dohrával, proto takový brankostroj.

Zdroj: Youtube