Jediný gól vstřelil v 70. minutě exkladenský Jakub Balšánek, který proměnil pokutový kop nařízený hodně přísně sudím Vnukem za zákrok Trantiny. „Ale Kladno čeká start druhé ligy ve Zlíně a tam by se tahle penalta pískala také. Prostě to pro ně byla příprava se vším všudy stejně jako pro nás,“ uculoval se spokojený také exkladenský trenér Kunic Zdeněk Hašek, který ať přijde, kam chce, má úspěchy.

Kladenský Stanislav Hejkal se penaltě spíše smál. „Tak tahle penalta nebyla určitě.“

Hašek dokonce zaplatí do klubové pokladny malý obnůsek. „Hráči také platí, když uspějeme proti nějakému jejich bývalému klubu. Já trenérsky vyrostl v Kladně, zaplatím tedy také. Ale jinak to zas tak moc vyhecované nebylo, spíš akorát,“ dodal Hašek.

Na čem se oba trenéři shodli, to byl projev Kladna. Tentokrát nebyl vůbec zlý, ale co absolutně schází, to je kvalitní hra útočníků. Nedostali se ani do šancí a když už někdo zakončoval z nebezpečné pozice, byl to záložník nebo obránce. „Už budu vypadat jako blázen, ale hráči opravu hlavně v první půlce odevzdali dobrý výkon. Byly tak rychlé přihrávky z první v pohybu, byl tak dobrý přístup. Na soupeři jsme leželi, ale hra útočníků je opravdu špatná. Máme jich šest a ani jeden se ještě v přípravě neprosadil,“ žehral Hejkal.

Když už se do zakončení dostal v přípravě gólový záložník Kabele, branku s přehledem dal, jenže neplatila pro ofsajd.

V nastaveném čase měly Kunice zase trochu štěstí po standardce a následném závaru.

Kladno si tak na další případný přípravný gól musí počkat minimálně do středy. To se nově vytvořený celek předvede domácím fanouškům, když na domácím stadionu hostí Varnsdorf (17).

Následně čeká Kladno vstup do Ondrášovka Cupu. O jeho soupeři se rozhodlo v neděli, když Velim vyřadil Aritmu Praha 3:2 na penalty. Pražanům nebylo nic platné, že v nastavení vyrovnali na 2:2 zásluhou exkladenského Lukáše Hrabáka.

FK Kunice – SK Kladno 1:0 (0:0). Branka: 70. Balšánek (pk). Rozhodčí: Vnuk.

Kladno: Tesař – Procházka, Hyský (60. Rendla), Coufal (75. Samek), Križan (46. Hajník) – Bartoš, Kobler (30. Trantina), Cigánek, Holub – Mašanský (46. Klinka), Svoboda (46. Zachariáš).