Domácí chtěli hrát na brejky, už v 1. minutě ale zažili šok jako o den později hokejisté Ruska ve finále MS proti Česku. Dlouhý balon na nebezpečného Pfeifera nechachytil Halwiger, dokonce se před míčem sehnul a střelec se nemýlil. Brzy pomohl po Puverleho pasu srovnat Pavelec, jenže tomu se na jaře nevede a místo aby gólmana přehodil, tak ho nastřelil.

Zle mohlo být s Lidicemi v polovině poločasu, kdy střet obrany zcela zaspal při úniku Rybeckého, ovšem Kohout skvěle zasáhl. Na druhé straně zase těsně vedle zamířil z dobré pozice Tyburec, přesto se domácím do přestávky vyrovnat povedlo.

Pomohla jim standardka, když si na roh Egrmaiera výborně naskočil T. Radosta a trefil přesně.

Zápas nakonec rozhodla další minela Lidických v 69. minutě. Puverlemu se nepovedla ideální malá domů, brankář Kohout si pomocé prsou postrčil míč do strany, ale Rybecký jeho myšlenku odhalil a pohodlně dal rozhodující branku.

Domácí se sice pokusili alespoň vyrovnat, ale obrana Klecan pracovala výtečně a jedinou nebezpečnou ránu A. Radosty vytěsnil gólman.

„Je to škoda, chtěli jsme Klecany porazit. Jenže jsme udělali hrubé chyby, góly jsme jim oba prakticky darovali. Přitom šlo o klasický remízový zápas,“ čertil se trenér Lidic Jaroslav Topka, podle něhož byla kvalita utkání na vysoké úrovni.

Lidice – Klecany 1:2 (1:1). Branky: 41. T. Radosta – 1. Pfeifer, 69. Rybecký. Rozhodčí: Klečka. Lidice: Kohout – Puverle, A. Radosta, Halwiger, V. Vysloužil (82. Hanzlík) – Häckl, Zýka (60. Tlustý), Tyburec, Egrmaier – T. Radosta, Pavelec.