Chystá se na to i jedna z živoucích legend celého fotbalu Kladenska Michal Zachariáš. Po zranění je fit a odhodlán pomoci zlomit v neděli od 16 hodin celek Meteoru.

„Potřebujeme porazit Meteor a pak uspět i ve Velvarech. Sice jsme teď se silnými týmy prohrávali, ale nehráli jsme špatně a nenechali se nijak zvlášť přehrávat. Už ale musíme prolomit koncovku a mít i trochu štěstíčka. Je to klišé, ale platí," říká dvatřicetiletý kapitán Sokola.

Ten by se možná trenéru Čurdou hodil na hrot útoku, kde má Hostouň trochu slabinu a disponuje spíš rychlými borci než těmi, co míč podrží, nebo si vymodlí faul. Obr Jaromír Šilhan ještě v sezoně kvůli zranění nenastoupil a Michal Zachariáš, jenž tuhle pozici hrávat dřív, v posledních letech spíše řídí zálohu. „Mně je to jedno, ať mě klidně trenér na hrot dá, třeba by byl právě tohle dobrý tah," usmívá se Zachariáš, ovšem jedním dechem dodává dobrou zprávu pro hostouňské příznivce.

Jaromír Šilhan se uzdravil a zapojil se do tréninku!

„Byl s námi ve středu a musím říci, že mu to tam padalo, jakoby ani nebyl tak dlouho mimo. Ale jestli bude připraven už na zápas, to odhadovat nechci, to musí trenér s Mírou," dodal Michal Zachariáš, podle něhož panuje v Hostouni pořád pozitivní nálada. „My byli připraveni na to, že série neúspěchů v tak vysoké soutěži přijít může. Bohužel přišla, ale hlavy dolů dávat nebudeme. Hodně jsme potrénovali přechodovou fázi i střelbu a věřím, že Meteor porazíme!"