Jedenatřicetiletý Klinka se vrátil do Kladna pomoci mu k záchraně v nejvyšší soutěže letos na jaře a v šesti utkáních nastřílel dva góly. Poté hledal další angažmá a dlouho neúspěšně – proto se nakonec opět domluvil s Kladnem. Hrál za něj v závěru přípravy, avšak do sobotního prvního zápasu Gambrinus ligy v Ostravě nenastoupil. Střídat měl po přestávce, ovšem během ní si přivodil zranění svalu.

Včera přišla poměrně šokující informace, že se hráč dohodl na přestupu do Trnavy, což potvrdil i sportovní ředitel SK Eduard Novák. „Je to tak, v jeho letech se podobná nabídla neodmítá. My jsme byli už od jara domluveni, že nám pomůže v bojích o záchranu, ale pokud přijde dobrá nabídka, pustíme ho,“ vysvětlil Novák a dodal, že Klinkovo náhlé zranění ze soboty s přestupem nemá nic společného. „Natažený sval měl, hematom tam byl, Klinka si nic nevymýšlel,“ rázně odmítl.

Každopádně borec, jenž má v české lize 117 startů a 17 gólů (dalších 77 zápasů a 14 branek dal v německé druhé lize), bude Kladnu citelně scházet, což nepopírá ani Novák. „Kombinovali jsme, situaci dál řešíme. Vím, že dva hráči v útoku není ideální, ale máme ještě v záloze další hráče, kteří mohou na hrotu zaskočit. Mašanského, Zounbeleho, Cigánka. Každopádně není vyloučeno, že ještě někdo jako náhrada za Klinku přijde,“ dodal Eduard Novák.