„Zaslouží pochvalu za kolektivní výkon," uvedl kladenský asistent Karel Příhoda s tím, že úvodní část zápasu však měla vyšší tempo.

V ní Kladenští přečkali tři loženky soupeře, který nedal branku ani z jednoho metru. Pak už úřadovali oni. Do vedení je poslal po rychlém kontru Čurda, jenž zužitkoval zpětnou přihrávku Bartoše.

Po obrátce se blýskl mladík Holeček, jemuž se zalíbila parketa na šestnáctce a také pravá strana branky klokanů. Nejprve si vybral horní a pak dolní roh. „Obě zakončení byla v jeho podání chladnokrevná," těšilo Příhodu.

Také poslední branka vítězů měla špičkové parametry. Švambera přehrál čtyři soupeře a po vniknutí do vápna pod gólmanem uzavřel skóre.

První poločas odchytal Motyčka, jehož Kladno zkouší ze Slovácka. „Vzhledem k průběhu hry lze říct, že ho soupeř neprověřil. Jeden těžký zákrok tam ale měl stejně jako jednu chybičku," řekl Příhoda.

Pro Kladno byl zápas generálkou na nedělní Pohár České pošty v Novém Strašecí. Příhoda doufá, že tým se ještě herně zlepší.

„Ukázalo aw, že hráči jsou výborně připraveni po kondiční stránce, i když únava tam cítit byla. Není divu.  Očekáváme, že se to začne usazovat a půjdeme do výbušnosti," nastínil nejbližší tréninkové plány.

Bohemians 1905 jun. – Kladno 0:4 (0:1).

Branky: Holeček 2, Čurda, Švambera.

Kladno 1. půle: Motyčka – Samek, Procházka, Vavřina, Hajník – Bartoš, Čurda, Rada, Švambera – Novotný, Rouček.

Kladno, 2. půle: Sedlák – Samek, Štoncner, Zahálka, Hofman – Bartoš (67. Švambera), Růžička, Holeček, Cafourek – Kravcov, Něljubič.