„Vzhledem k výsledkům z minulého kola nás čekala nejtěžší příprava mužstva. Ani jsme se moc nevraceli k poslednímu nepovedenému utkání v Plzni, abychom se zbytečně nedostávali pod tlak. Celý týden se připravujeme na Baník, který sice není v dobré formě, ale nastupují za něj mladí hráči, kteří se chtějí ukázat,“ prohlásil trenér Martin Hřídel.

„Baník asi nastoupí s podobnou sestavou, v níž hrál naposledy proti Olomouci. Objevuje se v ní hodně mladých hráčů. V koncovce jsou nebezpeční Zeher, který má docela dobrou bilanci na útočníka a určitě oba krajní hráči, ať už je to Mičola nebo Rajtoral. Odtud nám plyne největší nebezpečí, ale my věříme, že navážeme na naší dobrou bilanci v domácím prostředí a ligu pro Kladno uchráníme,“ přeje si Hřídel před duelem s nejhorším týmem jara.

Na jeho lavičce co nevidět zasedne nový kouč, Kladeňák Miroslav Koubek, jenž si duel svých budoucích svěřenců nenechá ujít. „Už proto bude Baník hrát určitě naplno. Hráči se před ním budou chtít vytáhnout, to je naše veliká nevýhoda. Proto věřím v podporu Jablonce doma se Zlínem, protože tyhle poslední zápasy jsou hodně o psychice a může se stát cokoli. Ostrava má mladý, ale zkušený kádr, jsou v něm rychlostní typy hráčů a hlavně jsou tam tři hráči, kteří hráli za Kladno. Vašek, Neuwirth i Marek se tady budou chtít určitě vytáhnout,“ míní asistent Stanislav Hejkal.

Na Kladně se stejně jako na ostatních stadionech hraje v sobotu od 15 hodin.