Koleč – Kněževes 3:3 (1:2)

Soupeř prokázal, že patří k nejlepším v soutěži, avšak dělal chyby v obraně a ty Koleč potrestala. Nejprve přežila ránu Šubina, pak ale udeřila, když centroval Vlasák na Vaňka a jeho brankářem Doubravou vyraženou ránu doklepl Rychlý. Jenže do půle soupeř otočil. Povedly se mu dvě akce z levé strany, po nichž se prosadili Setnička a Elznic. Mezitím ještě Hlavatý pálil do tyče.

Hned po přestávce ale Vlasák dobře kopl TK, Vaněk namazal Mondekovi a ten srovnal. Ještě jednou Kněževes vedla, když se po rohu úchvatně trefil volejem Plaček. Do konce zápasu v té chvíli zbývalo čtvrt hodiny a zdálo se rozhodnuto, Koleč se ale nevzdala.

Mondek si sice penaltu na rozhodčím Gažim nevymodlil, ale v 84. minutě rozehráli akci Rychlý s Vaňkem, ten přistrčil střídajícímu F. Dočekalovi a ten přehodil Doubravu lehoučkým lobem. Dobíhající obránce sice mohl zasáhnout, ale jeho kolega na něj křikl, že jde míč vedle, a tak ho nechal. To byla chyba, Dočekalova střelička totiž uhodila do tyče a zaplula do brány.

„Míč by obránce určitě měl, kdy hrál dál. Měli jsme štěstí a s bodem jsem navýsost spokojen. Kněževes byla sice hratelná, nicméně působila na hřišti lépe. My udělali velkou spoustu chyb,“ uvědomoval si sekretář Slavoje Jan Zatloukal.

Branky: 13. Rychlý, 52. Mondek, 84. F. Dočekal – 24. Setnička, 35. Elznic, 73. Plaček. Rozhodčí: Gaži.

Koleč: Plotěný – Rychlý, Piešťanský, Hink, Řepa (65. Šenfelder) – Hrubeš (70. F. Dočekal), Vlasák, Sedláček, Šmejkal (84. Pacek) – Vaněk, Mondek.