FK Brandýsek – SK Lány 6:1 (5:0)

Hosté dostali v minulém kole výprask od Slaného, ale do Kolče, kde je čekal domácí Brandýsek, jeli dobře naladěni. Co však vyvedli v závěru prvního poločasu, to se hned tak nevidí.

Všechno načala 30. minuta, kdy lánský stoper příliš kritizoval výrok rozhodčích (šlo o neodmávaný ofsajd) a mladý sudí Hlavnička proti nim nařídil ve vápně nepřímý kop. Ten se domácím povedl dokonale a Vaněk je poslal do vedení.

Lány se pak místo hry věnovaly protestům a tvrdě za to zaplatily. Jejich knockout zahájil samostatnou akcí Sedláček a v posledních osmi minutách hlavně Petr Mladý. Z béčka povolaný útočník nejprve zužitkoval přihrávku Sedláčka, pak Vlasáka a nakonec pas Vaňka. Čistý hattrick! „Já si tedy na žádný hattrick a ještě takhle rychlý nepamatuji. Chodím spíš za béčko, tady jenom pomáhám,“ usmíval se Mladý po zápase a vychutnával si zaslouženou cigaretku.

Ve druhé části se už spíše diskutovalo, nadávalo a dokonce došlo i k menší rvačce obou táborů fanoušků. Kvalitního fotbalu bylo jako šafránu. Více šancí měli možná hosté, jenže skvěle chytající Plotěný nedosáhl jen na dorážku Blína, navíc byl před zákrokem atakovaný. To už ale bylo jen snížení na 6:1, předtím se totiž prosadil do vápna Libor Rychlý, byl faulován a jeho bratr Lukáš z penalty nezaváhal.

„Myslím, že hosté si zápas prohráli sami. Po první brance asi přestali hrát, co chtěli a to byla voda na náš mlýn. Tentokrát pochválím i jednotlivce, Petr Mladý přesně naplnil, co jsme po něm chtěli a oživil naši útočnou fázi,“ těšilo kouče Brandýsku Radek Hanzlík.

Milan Dvořák (trenér SK Lány): Začátek byl výborný. Záloha tvořila hru, soupeř byl v hluboké defenzivě. Poprvé zaúřadovali rozhodčí, když vymysleli nepřímý kop, ze kterého padla první branka. Vzápětí se domácí nakopávanými míčidostali do několika šancí a v rozmezí od třicáté minuty dokázali dát pět gólů. Nás tentokrát nepodržela obrana. Smutno, smutno, hodně smutno je mi z výkonu rozhodčích. Bylo to střižené velice nechutně.

Branky: 30. Vaněk, 35. Sedláček, 38., 41. a 45. Mladý, 63. Luk. Rychlý (p) – 65. Blín. Rozhodčí: Hlavnička.

Brandýsek: Plotěný – Slapnička, Hrubeš, Kala – Lib. Rychlý, Vlasák, Sedláček, Luk. Rychlý, Pacek (56. Tichý) – Mladý (70. T. Tesař), Vaněk.

Lány: Haužvic - Rybář I., Dudášik, Pleiner, Kubička - Humr, Dvořák (60. Kostík), Vácha, Blín - Reichl, Švolba (35. Čapek)