Brandýsek si musí dát pozor na fanfarónství. Na podzim také nečekaně začal bodem ve Slaném, ale pak si právě do Doks dojel pro šestibrankový výprask.

Jeho sestava je navíc stále citelně oslabena, na podzim vyloučení Lukáš Rychlý a střelec Jiří Vaněk jsou prostě bez debat hráči základní sestavy. „To každopádně, nicméně zatím jsme je nahradit dovedli. Hlavně díky bojovnosti, protože chyb se dopouštíme a dva inkasované góly doma je na můj vkus trochu moc,“ řekl kouč Brandýsku Radek Hanzlík, podle něhož dva hříšníci ještě nemohou žádat o prominutí trestu. „Hned jak to půjde, určitě to uděláme. Proti Doksům se ale budeme muset obejít bez nich.“

Na otázku, zda je aktuálně silnější Slaný nebo Doksy, se Hanzlíkovi moc odpovědět nechtělo. „Těžko to hodnotit, tabulka je docela vyrovnaná. Možná, že o kousíček lepší Doksy jsou. Mám zprávy, že výborně posílili a novým hráčům se daří,“ naráží na výkony Buranta s Korpou.

Sám má k dispozici také pár opravdu dobrých fotbalistů. Hlavně je rád, že mu do Lhoty neodešel Libor Rychlý. Vždyť právě on zápas se Slaným rozhodl dvěma góly. „Hře pomáhá celkově. Při našem systému s pěti záložníky je štítem a při své fyzické vybavenosti je pro něj tenhle post dokonalý. Po návratu ze zkoušky ve Lhotě je na něm vidět i velká chuť do hry,“ pochvaluje si Radek Hanzlík svou star, která útočí i na prvenství v anketě www.kladensky.denik.cz o Počin víkendu.

Jiná osobnost Brandýsku, Luboš Vlasák, byla slyšet po posledním vzájemném duelu. „Luboše znám ještě když jsme spolu kdysi kopali v Kladně. A tímhle mě překvapil. Sliboval, že až přijedeme k nim, tak uvidíme, jak se hraje na venkovních hřištích. Byl naštvaný na údajné branky z ofsajdu, podle mě úplně nesmyslně,“ ulevil si stoper Doks Martin Škvára.

Ten i kvůli tomu nevidí utkání jako jasné. „V Kolči se zase tak pravidelně neboduje, občas tu podlehne i silný tým,“ vysledoval.

A na závěr vysvětlil, proč neustále hraje za týmy, které vede jeho otec Jiří (Velká Dobrá, Tuchlovice, Doksy). „Nebudete tomu věřit, ale vše je spíš naopak. Já bych dokonce raději hrál jinde, vždyť zrovna před chvílí jsme měli konflikt. Ale je to pochopitelné, když jde o tátu a syna,“ usmál se Martin Škvára a doplnil, že jde i o náhodu. „Třeba v Tuchlovicích jsem pokračoval i po tátově odchodu a na Doksy zase on přišel až po mně.“