Zápas přitom začalpro hosty výborně. Ve 2. minutě Máj pasem přes půlku hřiště našelTauše, ten míč přiklepl Hořejšímu, kterýho pohotově poslal do sítě- 0:1. Od té chvíle byl už ale slánský nápor totálně bezzubý a hráči neproměnili ani nejvyloženější šance. V závěru toho litovali, neboť Brandýsek po hodině hry po jedné z ojedinělých akcí vyrovnal.

Ale ještě předtím se činili hosté. V 10. minutě odcentroval zprava Hadrika, ale Hořejšího hlavička šla nad. V 15. minutě přihrál na vápno Vimr Průchovi, ale ani on nepálil přesně. Minutu nato střílel Mrština, brankářDudabyl připraven. V 18. minutě přišla další akce Tauše, jež přesně přihrál Hadrikovi, ten však vyslal bombu vysoko nad. Teprve ve 25. minutě kryl slánský Sábl slabou střelu domácích.

Také úvod druhého poločasuSK herně vyšel, nikoliv však střelecky. Domácíse dostali pod tlak, ale Hrdličkův koníček byl obránci zblokován. V 60. minutěto přišlo. Brandýsek se pustil do útoku, který byl zakončen přesnou střelou po zemi, na níž Sábl nedosáhl.

A hostů začaly pracovat nervy, ne poprvé. V 70. minutě selhal ve slibné pozici Mrština, moment po něm poslalHrdličkatrestný kop těsně nad. V 78. minutě opustil hřiště na nosítkách V. Landvojtovič s poraněným kolenem, smolař zápasu pobyl na hřišti sotvatři minutky.Hosté kvůli tomu museli dohrát v deseti, neboť střídání již byla vyčerpána.přesto jejich tlak a snaha o zvrácení výsledkupokračovala. Jenže Majtaníkovi střela po příhře Hořejšího nesedla, Husárkova bomba šla nad a v nastaveném čase selhal střelecky také Hrdlička.

"Byl to průměrný výkon," žertoval domácí vedoucí mužstva Jan Zatloukal, ale pak se rychle opravil. "Škoda, že kluci hlavně co se obrany týče nehráli takhle celou sezonu, asi bychom neměli starosti. Jenže teď už je pozdě brečet. Na druhou stranu jsme měli jedinou šanci a ještě to ani šance nebyla. Gól z ní však Pokorný dal, to rozhoduje," dodalZatloukal, jehož klub hostil ještě odpoledne pěkný divizní zápas Rakovník - Přední Kopanina (1:4), v němž také Rakovník podobně jako Slaný hrál dobře, jenže branky nestřílel.

"S největší pravděpodobností se dnes naše situace v tabulce definitivně vyřešila a vysněný postup je slušně řečeno v háji. Ve Slaném si musíme přiznat, že nedokážeme-li si poradit se sestupujícím soupeřem - byť na jeho hřišti, pak bychom asi ve vyšší soutěži měli veliké problémy. Doufejme, že si příští týden napravíme reputaci a porazíme na našem hřišti vedoucíKlecany," doufá vedoucí týmu Slaného Milan Šúr.

FK Brandýsek – SK Slaný 1:1 (0:1). Branky: 60. Pokorný- 2. Hořejší. Rozhodčí: Asník.

Brandýsek: Duda - Šulda, Hink, T. Tesař, Zatloukal - J. Tesař, Sedláček, Propílek, Kala - Vaněk, Stibor (46. Pokorný).

Slaný: Sábl - Jonák, Majtaník, Máj, Hrdlička – Vimr (65. Čablík), Mrština (75. Landvojtovič Vít), Průcha (46. Husárek), Tauš – Hořejší, Hadrika.