První jmenovaný po naléhání přiznal, že byl svým způsobem u zrodu myšlenky propagovat fotbal na nejnižší úrovni. „Po prvním utkání ve Velimi jsme měli spoustu pozitivních ohlasů," pochvaloval si Vlášek.

Liga a krajské či okresní soutěže, jak velký rozdíl to je pro komentátora?
Velký. Připravuji se víc než na ligu, protože ligové kluky člověk zná a vlastně je vidí každý týden. Tady jsou hráči, které vidím poprvé v životě a častokrát naposledy. Většinou přijedeme v týdnu před utkáním natočit reportáže a přitom se poptáme místních, abychom si o hráčích mohli udělat pár poznámek.

V čem je ještě rozdíl?
Je to jiné i z pohledu, že třeba tady v Doksech komentujeme z rohu hřiště zezdola, v lize jsme nahoře uprostřed, kde máme dokonalý přehled. Tady, když hráče neznáte, tak je těžké je na druhé straně hřiště rozpoznat. Dnes třeba měli domácí dresy, na nichž nebyla čísla skoro k rozpoznání.

Na seznámení s hráči a funkcionáři Vám v den utkání zřejmě nezbývá čas. Je to tak?
Ano. Navíc děláme i studio, takže vůbec nemáme čas na nějakou komunikaci, i proto toho poměrně dost přetáčíme. Je to sice všechno náročnější, komplikovanější, děláme to ale rádi, protože ať tady nebo předtím ve Velimi, jsou lidi vstřícní a jsou rádi za takovou prezentaci. Užíváme si to a vždycky je pro nás takový přenos jednou za měsíc jakýsi bonus.

Takže se na fotbalový prales, jak se lidově říká, těšíte?
Přesně tak. Akorát jsme se bavili, že takový zemitý nebo jadrný fotbal, kde by se hrálo od podlahy, a létaly nadávky, jsme ještě neviděli. Lidé se před kamerami krotí. Slyšeli jsme, že i domácí trenér Martin Škvára je temperamentnější a také on se držel. Měli jsme kamery v poločase i v kabině, tam už hlas malinko zvýšil. Na plný céres to však nespustil. Možná až teď po utkání (úsměv).

Jsou za námi dvě televizní utkání shodou okolností ze středních Čech. Jaké má ohlasy Můj fotbal živě?
Projekt má za cíl ukázat, že se fotbal na vesnicích hraje. Lidi se přijdou podívat a jsou zvědaví, jak to vypadá. Co přiveze televize atd. Je to zajímavá myšlenka a po prvním utkání ve Velimi jsme měli spoustu pozitivních ohlasů. Vzhledem k tomu, že ve fotbale bývá často hodně negativních komentářů, bylo příjemné, že jsme po dlouhé době měli drtivou většinu pozitivních.

Viděl jsem Vás hrát za tým České televize a musím říct, že jste slušný fotbalista. Hrajete někde závodně?
Ano, také I. B třídu v jižních Čechách za Boston Kluky, nevím ale, nakolik jsem dobrý fotbalista. Náš klub se shodou okolností dostal do výběru posledního hlasování, protože se u nás hraje nějaké derby. Já jsem to ale mezi návrhy nemohl protlačit, protože utkání vybírá svaz.

Jak vznikla myšlenka zavítat s kamerami i na venkovská utkání?
Dával jsem to jako návrh před třemi lety, projektů jak zpopularizovat nižší soutěže je hodně a tak tenhle padl na mě. Mně se to líbí, Jezdíme ve stejném složení s Luďkem Zelenkou a Davidem Kalousem. Jaro dojedeme a uvidíme, jak to naši šéfové ve spolupráci se svazem vyhodnotí, zda to pojede dál a v jakém rozměru.