Byl to ovšem zápas, po němž láteřily na ztrátu bodů oba týmy. Domácí vedli už od 6. minuty po angličanovi Podzemského a zejména ve druhé části měli obrovské šance na zvýšení. Jenže trefovali jen tyčky a Kolmistr je za to potrestal vyrovnáním (76.). V posledních vteřinách zápasu pak stejný borec připravil ještě tutovku Trappovi, ale tenhle ex-ligista nikdy kanonýrem nebyl a brankář Foferka ho vychytal. „Sahali jsme po třech bodech, ale domácí zase předtím trefovali tyčky a břevna,“ konstatoval trenér Hostouně Zdeněk Hašek, který měl před zápasem obavy.

Ze sestavy mu vypadlo duo útočníků Gajecký – Hájek, které v přípravě nastřílelo třináct z osmnácti hostouňských branek. Navíc ho přibrzdily okamžiky z úvodu, kdy nejprve skóroval po chybě Věchtíka zmíněný Podzemský a po vzápětí pohrdl Kolmistr stoprocentní tutovkou po vysunutí Trappem. „Tohle prostě musí dát. Jinak ale na prvním poločase můžeme stavět, iI když jsme dostali gól po hrubé chybě. Nicméně pro Větchtíka to byl první zápas za dospělé,“ nehodlal Zdeněk Hašek šikovného mladíka shazovat.

V jeho týmu v první části vyčnívaly posily. Hru řídil uprostřed Bělorus Patarocha, na kraji zase operoval mladý šikula Kulhavý.

Po obrátce zahrozil právě Kulhavý s Kolmistrem, ale pak dlouho vládl na hřišti Motorlet. Tým dirigovaný někdejším reprezentantem Rajnochem si hlídal zadní linii a vyrážel do stále nebezpečnějších brejků. Zvýšit mohl Jansa po doslova vražedné malé domů Hanuščíka, ale lízl lobem jen břevno. A po chvíli domácí fanoušci kroutili hlavami ještě víc. Při závaru trefili domácí bombou nejdřív jednu tyčku a pak i druhou. „To by mohli vysílat v televizi,“ usmál se Zdeněk Hašek, jehož tým tak dostal šanci a využil ji.

Střídající eso v rukávu Miroslav Slanina, který se do áčka vrátil po pěti letech, skvěle uvolnil Kolmistra, ten sice palebnou pozici zhoršil, ale nakonec ze stejného místa, jako v první půli trefil Podzemský, přece jen dostal míč do brány – 1:1. „Dobíhal jsem tam a míč lízl stoper. Ale myslím, že by míč i tak skončil v bráně,“ popisoval Miroslav Slanina.

V hektickém závěru myslel víc na výhru Motorlet, ale v poslední minutě neuhlídal brejk, Kolmistr předložil Trappovi, a domácí aby líbali brankáři Foferkovi - ani nemůžeme napsat co.

Foferka navíc rozhodl skvělými zákroky i penaltový rozstřel, v němž vychytal Motlíka i Kulhavého. Bod navíc zůstal v Jinonicích.
„Ve druhé půli jsme ztratili dominanci a zápas už byl hop nebo trop. Ale kluky pochválím, gól chtěli dát, šli si pro něj. Nikdo se nešetřil a dohráli na pokraji sil,“ dodal ještě poměrně spokojeně Zdeněk Hašek.

Miroslav Slanina si pochvaloval, že po pěti letech mohl áčku pomoci. Kdysi jeho velká opora bude vypomáhat minimálně do chvíle, než se Hájek s Gajeckým dají dohromady. „Jsem za návrat rád a hrálo se mi dobře. Jeli jsme se sem ale vyhrát, na týmu to bylo cítit, kluci na tréninku šlapali na doraz. Vyhrát mohly oba týmy, ale my jsme asi zklamanější. Teprve na konci sezony se uvidí, jestli to byla ztráta nebo zisk,“ dodal devětadvacetiletý borec.

Motorlet - Hostouň 2:1 pk (1:0). Branky: 6. Podzemský - 76. Kolmistr. Rozhodčí: Cihlář - Kastl, Košan. Diváků: 150.

Hostouň: Pettík - Krndžija, Hanuščík, Trapp, Charvát (71. Slanina) - Kulhavý, Patarocha, Marek, Věchtík (61. Vašák), Kolmistr - Kabele.