Snad jen otázka jména postupujícího je položena pouze v teoretické rovině. Pokud první Unhošť podlehne o gól ve Slaném, musí druhý Slovan Kladno vyhrát na Zichovci rozdílem čtrnácti gólů! Pak by za shodného gólového rozdílu skóre hovořil v jeho prospěch vyšší počet vstřelených branek.

K mnohem většímu dramatu se schyluje na chvostu tabulky. O pádu Stochova z krajské I. B třídy se ví už dlouho, ve hře ale je ještě jeden tým z Kladenska, a to Lidice, které pro klid potřebují bod z domácího zápasu s Hýskovem.

Jelikož se toto utkání hraje už od 14 hodin, budou ohrožené celky vědět, zda to Lidičtí  dokázali a zda poslední Otvovice doprovodí do III. třídy jeden nebo dva celky. Ani v případě porážky Lidic ale nemusí sestupovat tři týmy.

Pozornost bude upřena na zápasy Kročehlavy – Hrdlív, Otvovice – Družec, K. Žehrovice – Libušín a Tuchlovice B – V. Přítočno. Právě Tuchlovičtí jsou jediným ohroženým týmem, jenž hraje doma.
Vzhledem k běžným praktikám v závěru soutěží je možné, že ve hře nebudou pouze fotbalové schopnosti, ale také umění motivovat soupeře či schopnost bafuňářů ovlivnit jiné utkání.

Pokud všichni ohrožení vyhrají, zůstane druhý černý petr v rukách Libušína, jenž má horší bilanci vzájemných zápasů. Tuchlovice si pak budou muset případně počkat jak se vyvrbí situace na chvostu I. B třídy.
Teoreticky se může stát,  že budou mít všechny čtyři celky  stejně bodů, pak bude v tabulce vzájemných zápasů toto pořadí: 

10. Tuchlovice B     ⋌  6     2  3  1     12:10     9
11. Družec          ⋌       6     2  3  1     11:9       9
12.  Hrdlív           ⋌      6     1  3  2       7:8       6
13.  Libušín         ⋌       6     1  3  2     10:13     6

Na to, jak si myslí, že to dopadne, jsme se zeptali  zástupců Brandýsku a Pcher, tedy týmů v jejichž vzájemném utkání, jak bylo zmíněno, de facto už o nic nejde. Domácí by se však mohli posunout na třetí příčku.

Jejich kouč Petr Suk míní, že spadne Hrdlív. „Tuchlovice a Družec vyhrají, takže se rozhodne mezi Libušínem a Hrdlívem, na který, co mám informace, se Kročehlavy chystají. Navíc si myslím, že Libušín má lepší mužstvo," uvedl Suk. Předseda Pcher František Dufek má opačný názor. „Hrdlív bude mít v Kročehlavech motivaci, takže podle mne to vypadá spíš na Libušín," uvedl.